Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rządowa pomoc także dla zalegających z podatkiem

0
Podziel się:

Postojowe, dopłaty do zatrudnienia i szkoleń otrzymają także dłużnicy Skarbu Państwa.

Rządowa pomoc także dla zalegających z podatkiem
(James Willamor/CC/Flickr)

*Rząd poprawił pakiet antykryzysowy. Z dopłat do pensji _ przestojowych _, subsydiowania zatrudnienia i ze szkoleń dla pracowników będą mogły skorzystać także te firmy, które zalegają z podatkami i składkami na ZUS. *

Warunek jest jednak taki, że zanim firmy wystąpią o pomoc do państwa, najpierw będą musiały zawrzeć ugodę z urzędami, w której obie strony będą określać zasady spłaty długów wobec państwa - pisze dziennik _ Polska _. Skarbówka i ZUS częściej będą też rozkładać zaległości na raty i umarzać długi.

Dziennik _ Polska _ dowiedział się, że ta poprawka znalazła się w projekcie i trafiła do Sejmu. Posłowie zajmą się nią na posiedzeniu, które odbędzie się w tym tygodniu.
Gazeta pisze, że to rozwiązanie może uratować tysiące miejsc pracy. Przedsiębiorcy do tej pory krytykowali ustawę antykryzysową.

Twierdzili, że i tak będą zwalniać pracowników, bo zaproponowane w projekcie warunki są tak ostre, że będzie mogło z nich skorzystać zaledwie 5 procent firm, które mają kłopoty. Pracodawcy zarzucali wówczas rządowi, że przygotował ustawę, z której będą mogli skorzystać tylko ci, którzy są w dobrej sytuacji finansowej.

Dziennik _ Polska _ przypomina, że wstępnie zakładano, że z form pomocy zaproponowanych w pakiecie antykryzysowym będą mogli skorzystać wyłącznie ci, którzy nie mają długów.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)