Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Skarbówka łaskawszym okiem spojrzy na firmy. Konstytucja Biznesu podpisana

Skarbówka łaskawszym okiem spojrzy na firmy. Konstytucja Biznesu podpisana

 

 

Po pierwsze: co nie jest zakazane, jest dozwolone. Po drugie: zostanie powołany rzecznik przedsiębiorców - to jedne z najważniejszych zmian, które wprowadza Konstytucja Biznesu. Mówiła o nich w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

- Będzie on przede wszystkim reprezentantem małych i średnich firm. Będzie mógł przerywać kontrole, jeśli uzna je za bezzasadne, i pytać, po co one są. Będzie też opiniował akty prawne – dodaje minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Wiem Wszystko
2018-04-03 13:13
Bardzo fajnie. Jestem pełen optymizmu.
Ale nadal będę miał aktywną, zapasową spółkę LTD w UK (tak w razie czego).
TomKs1
2018-03-26 08:52
Nic się nie zmieni dopóki:
a) aparat skarbowy zacznie wydawać WIĄŻĄCE interpretacje (dziś byle inspektor może mieć inne zdanie niż minister - i na tej podstawie nałożyć karę).
b) urzędnicy i urzędy popełniający błędy będą ponosić za nie odpowiedzialność. Nie może być tak, że urzędnik wydaje decyzję w oczywisty sposób błędną, która następnie zostaje obalona i wyśmiana przez wszystkie kolejne instancje sądu administracyjnego (bo, oczywiście US automatycznie odwoła się od każdej niekorzystnej dla siebie decyzji), a urzędnikowi nawet kierownik palcem nie pogrozi.
c) udowodnione (podkreślam: udowodnione) działanie z rażącym naruszeniem prawa lub w złej woli musi być karane dożywotnim zakazem pracy w administracji oraz więzieniem.
Sebuś
2018-03-24 23:12
Przecież to nie jest nic nowego. Zasadę co nie jest zakazane jest dozwolone wywodzi się z konstytucji. Te ustawy to zwykła ściema żeby pokazać rząd jako pro przedsiębiorczy
Pokaż wszystkie komentarze (9)