Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firmy
20.07.2011 18:40

Sprzeczności w umowach. Jak uniknąć nieporozumień

Praktyka kontraktowa pokazuje, że użycie odmiennych od naszych kontrahentów formularzy do zawarcia umowy, może nastręczyć sporo problemów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Otnaydur/Dreamstime.com)

*Praktyka kontraktowa pokazuje, że użycie odmiennych od naszych kontrahentów formularzy do zawarcia umowy, może nastręczyć sporo problemów. Od ewentualnych rozbieżności pomiędzy wzorami kontraktów zależy bowiem treść ich postanowień. Wynikłe niezgodności mogą też postawić pod znakiem zapytania wywołanie przez daną umowę skutków prawnych. *

Zgodnie z Kodeksem cywilnym, rozbieżne w formie kontrakty z góry nie przekreślają ich ważności. Wpływają za to na ich treść. Umowa zawarta jest wtedy wyłącznie w zakresie postanowień, które nie wykluczają się wzajemnie oraz w sposób spójny określają wzajemne uprawnienia i obowiązki kontrahentów.

Musimy wziąć jednak pod uwagę, że to strony umowy będę interpretować wynikłe sprzeczności, co często rodzi sytuacje sporne w trakcie jej realizacji. By tego uniknąć, możemy nie wyrazić woli do zawarcia umowy na dotychczasowych warunkach. Powinniśmy wtedy niezwłocznie zgłosić to kontrahentowi. Już taki jednostronny akt skutkuje niedojściem umowy do skutku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t35119.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/nowe;zasady;ustalania;miejsca;swiadczenia;uslug,97,0,877921.html) Nowe zasady ustalania miejsca świadczenia usług 1 lipca 2011 r. obowiązuje w tej sprawie nowe unijne rozporządzenie wykonawcze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/twarde;i;miekkie;metody;windykacji,57,0,872761.html) Problemy z długiem? Są dwa sposoby Dobrze przeprowadzona ułatwia odzyskanie należności i nie pogarsza relacji z kontrahentami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t34843.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/swiadczenie;pracy;na;postawie;umowy;innej;niz;umowa;o;prace,233,0,872681.html) Świadczenie pracy na postawie umowy innej, niż umowa o pracę Bardzo często osoba fizyczna wybiera inny rodzaj wykonywania pracy niż świadczenie pracy na podstawie bezterminowej umowy o pracę.
Tagi: firmy, umowa, wiadomości, porady, baza wiedzy, porady prawne, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz