Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzeczności w umowach. Jak uniknąć nieporozumień

0
Podziel się:

Praktyka kontraktowa pokazuje, że użycie odmiennych od naszych kontrahentów formularzy do zawarcia umowy, może nastręczyć sporo problemów.

Sprzeczności w umowach. Jak uniknąć nieporozumień
(Otnaydur/Dreamstime.com)
bEJsXAyd

Praktyka kontraktowa pokazuje, że użycie odmiennych od naszych kontrahentów formularzy do zawarcia umowy, może nastręczyć sporo problemów. Od ewentualnych rozbieżności pomiędzy wzorami kontraktów zależy bowiem treść ich postanowień. Wynikłe niezgodności mogą też postawić pod znakiem zapytania wywołanie przez daną umowę skutków prawnych.

Zgodnie z Kodeksem cywilnym, rozbieżne w formie kontrakty z góry nie przekreślają ich ważności. Wpływają za to na ich treść. Umowa zawarta jest wtedy wyłącznie w zakresie postanowień, które nie wykluczają się wzajemnie oraz w sposób spójny określają wzajemne uprawnienia i obowiązki kontrahentów.

Musimy wziąć jednak pod uwagę, że to strony umowy będę interpretować wynikłe sprzeczności, co często rodzi sytuacje sporne w trakcie jej realizacji. By tego uniknąć, możemy nie wyrazić woli do zawarcia umowy na dotychczasowych warunkach. Powinniśmy wtedy niezwłocznie zgłosić to kontrahentowi. Już taki jednostronny akt skutkuje niedojściem umowy do skutku.

bEJsXAyf
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t35119.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/nowe;zasady;ustalania;miejsca;swiadczenia;uslug,97,0,877921.html) Nowe zasady ustalania miejsca świadczenia usług 1 lipca 2011 r. obowiązuje w tej sprawie nowe unijne rozporządzenie wykonawcze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/twarde;i;miekkie;metody;windykacji,57,0,872761.html) Problemy z długiem? Są dwa sposoby Dobrze przeprowadzona ułatwia odzyskanie należności i nie pogarsza relacji z kontrahentami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t34843.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/swiadczenie;pracy;na;postawie;umowy;innej;niz;umowa;o;prace,233,0,872681.html) Świadczenie pracy na postawie umowy innej, niż umowa o pracę Bardzo często osoba fizyczna wybiera inny rodzaj wykonywania pracy niż świadczenie pracy na podstawie bezterminowej umowy o pracę.
bEJsXAyG
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)