Notowania

Przejdź na
towary paczkowane
19.05.2008 14:02

Towary paczkowane: będą ułatwienia dla firm

Dokumenty będzie można przechowywać w postaci elektronicznej, nie tylko papierowej - to jedna ze zmian proponowanych przez ministerstwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

Producenci aerozoli będą zwolnieni z konieczności przestrzegania ściśle określonych pojemności opakowań, a wytwórcy towarów paczkowanych z obowiązku przechowywania w formie papierowej dokumentacji ilościowych kontroli wewnętrznych.

Takie ułatwienia zawiera nowelizacja ustawy o towarach paczkowanych przygotowana przez MG. Dobiegają końca uzgodnienia międzyresortowe dokumentu.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lista bubli prawnych rośnie ]( http://www.msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/lista;bubli;prawnych;rosnie,26,0,321050.html )

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami producenci wyrobów aerozolowych, a także win i napojów spirytusowych muszą wprowadzać na rynek produkty w opakowaniach o ściśle określonych pojemnościach. Konsultowana obecnie nowelizacja ustawy o towarach paczkowanych znosi ten obowiązek w przypadku aerozoli. Oznacza to, że firmy produkujące m.in. dezodoranty będą same decydować o pojemności opakowań swoich produktów.

Ponadto producenci wszystkich towarów paczkowanych będą mogli przechowywać raporty z przeprowadzonych przez siebie kontroli ilościowych w formie elektronicznej. Dotychczas Główny Urząd Miar akceptował dokumentację wyłącznie w formie papierowej.

Zmiany w dotychczasowych przepisach dotyczących opakowań wynikają z konieczności dostosowania naszych regulacji w tym zakresie do postanowień unijnej dyrektywy 2007/45/WE z dnia 5 września 2007 r. Ustala ona nowe zasady odnośnie nominalnych ilości produktów w opakowaniach jednostkowych.

Projekt nowelizacji ustawy o towarach paczkowanych jest obecnie w trakcie konsultacji. Przewidywany termin przyjęcia nowych regulacji przez rząd to wrzesień br.

Tagi: towary paczkowane, wiadomości, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz