Notowania

Przejdź na
delegacja zagraniczna
20.01.2012 11:41

W tym roku wzrosną stawki za delegacje. Zobacz, jak bardzo

Od września firmy zapłacą więcej za wysyłanie podwładnych w delegacje. Nowe stawki zamieszczono w projekcie rozporządzenia, który przygotował resort pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Od września dzienna dieta za służbowy wyjazd krajowy ma wzrosnąć z 23 do 30 złotych. Nowe stawki zamieszczono w projekcie rozporządzenia, który przygotował resort pracy.

Kwota 30 zł ma wystarczyć na pokrycie dziennych kosztów śniadania, obiadu i kolacji. Nowością będzie też możliwość obcięcia stawki krajowej o odpowiedni procent. Obecnie stosuje się to tylko w sytuacji, gdy pracownik jest wysyłany za granicę.

Od września dieta od krajowej podróży służbowej może być niższa o 25 proc., jeśli szef zapewni nam np. kanapki na śniadanie. O kolejne 25 proc. spadnie, gdy firma zapewni kolację. W przypadku dostarczenia pracownikowi obiadu stawka zostanie natomiast obniżona o połowę.

Resort pracy proponuje też wprowadzenie limitu noclegowego. Pracownik będzie mógł odzyskać maksymalnie 600 złotych za jeden nocleg. Jedynie w uzasadnionych przypadkach pracodawca będzie mógł oddać więcej. Będzie to jednak zależne od jego indywidualnej decyzji.

Czytaj na temat prowadzenia firmy w Polsce
Choroba pracownika na przełomie roku a świadczenie Choroba pracownika na przełomie roku może budzić wątpliwości pracodawcy, co do tego czy w nowym roku należy wypłacić wynagrodzenie czy zasiłek.
Kiedy podróż służbowa traktowana jest jako czas pracy? Z rozliczeniem wyjazdów służbowych mają trudności zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Nie za wszystkie wyjazdy podwładnego szef musi płacić.
Za taką pracę musisz dostać dzień wolny Sytuacja wygląda inaczej niż przy rekompensacie za pracę w niedziele i święta, gdzie możliwa jest wypłata dodatku do wynagrodzenia.

maksymalnie pracownik odzyska 600 złotych za jeden nocleg. Jedynie w uzasadnionych przypadkach pracodawca będzie mógł oddać więcej. Będzie to jednak zależało od jego indywidualnej decyzji.

Tagi: delegacja zagraniczna, delegacja, wiadomości, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz