Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakaz handlu w niedzielę jeszcze w tym roku?

0
Podziel się

Zakazem, podobnie jak obowiązującym teraz w ważniejsze święta, mają być objęte sklepy zatrudniające pracowników.

Zakaz handlu w niedzielę jeszcze w tym roku?
(Nruboc/Dreamstime)
bErCIfhh

Badania Pentora pokazują, że tylko 2 procent Polaków robi tego dnia zakupy. To argument dla zwolenników zamykania sklepów w ostatni dzień tygodnia - pisze _ Metro _.

Najpopularniejszym dniem na zakupy jest w Polsce sobota. Wówczas do sklepów wyrusza 21 procent Polaków - podaje _ Metro _, powołując się na badania Pentora, dotyczące zwyczajów zakupowych. W niedzielę ten odsetek spada do dwóch procent.

Stanisław Szwed z PiS, pomysłodawca zakazu handlu w 12 dni świątecznych podkreśla, że wyniki badania obalają argument o niedzielnych zakupach jako o stylu życia. _ - Okazało się to bzdurą - _mówi dziennikowi i zapowiada forsowanie zakazu handlu w niedziele.

bErCIfhj

Zdaniem ekonomistów, zakaz handlu w niedzielę będzie kosztował budżet 1,5 mld złotych. Pracę może stracić 70 tysięcy osób.
Poparcie deklarują nawet politycy Platformy. _ - Będę namawiał kolegów do pracy nad taką ustawą - _mówi _ Metru _senator Platformy Jan Rulewski.

Prawie gotowy projekt ma już _ Solidarność _. Związkowcy chcą, żeby zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie jeszcze w tym roku.

bErCIfhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)