Notowania

wiadomości
20.11.2008 09:55

Zwolnienie z powodu wieku to dyskryminacja

Zwolnienie pracownika w oparciu o uzyskanie przez niego prawa do wcześniejszej emerytury Sąd Najwyższy uznał za bezpodstawne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zwolnienie z pracy z powodu uzyskania prawa do wcześniejszej emerytury jest dyskryminacją. Taką decyzję podjął Sąd Najwyższy - podaje Gazeta Wyborcza.

Sprawa dotyczy Alicji Gołąb, która przepracowała w PKP 35 lat. W wieku 55 lat otrzymała wypowiedzenie, którego uzasadnieniem było uzyskanie prawa do wcześniejszej emerytury. Pani gołąb w PKP była zastępcą dyrektora do spraw finansowo - księgowych, wykonywała obowiązki głównej księgowej. Zarząd w obawie, że A. Gołąb przejdzie na zwolnienie lekarskie, wypowiedzenie wręczyło jej w trakcie spotkania, które jak wcześniej ją poinformowali miało być okazją do wręczenia medali zasłużonym pracownikom.

_ - A. Gołąb wystąpiła do sądu o odszkodowanie za nieuzasadnione zwolnienie z pracy. Przegrała w dwóch instancjach _ - pisze GW. Sąd Najwyższy przyznał jej rację.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Emeryci wykończą polską gospodarkę? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/emeryci;wykoncza;polska;gospodarke,20,0,382740.html )
* [ Politycy: Bałagan w pomostówkach. Porażka rządu? ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/politycy;balagan;w;pomostowkach;porazka;rzadu,17,0,386321.html )
* [ Komisja Trójstronna rozmawia o pomostówkach ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komisja;trojstronna;rozmawia;o;pomostowkach,98,0,386402.html )
Tagi: wiadomości, baza wiedzy, prawo, msp, czołówki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz