Notowania

Paragonowe zamieszanie z dietami pudełkowymi. Jest stanowisko ministerstwa

Dieta pudełkowa to forma cateringu czy dostawa towarów? Pytanie może się wydawać mocno wydumane, ale to tylko pozory. Ma ogromne znaczenie dla firm, które wyrastają jak grzyby po deszczu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eastnews/Łukasz Grudniewski)
Do pudełek z dietami muszą być dołączane paragony - twierdzi Ministerstwo Finansów

Dieta pudełkowa to forma cateringu czy dostawa towarów? Choć pytanie może się wydawać mocno wydumane, ma duże znaczenie dla firm, które wyrastają jak grzyby po deszczu.

Diety pudełkowe to hit ostatnich lat w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na zamówienie gotowych posiłków o odpowiedniej liczbie kalorii i dopasowanych do stylu życia. Za popytem idzie podaż. Firm zajmujących się ich przygotowaniem stale przybywa. I tu zaczyna się paragonowy problem, na który zwraca uwagę "Rzeczpospolita".

Zobacz także: Tak smażalnie oszukują swoich klientów. Przez ich praktyki płacisz więcej za ryby

Klienci firm skarżą się, że w swoich zestawach nie otrzymują paragonów. Wielu przedsiębiorców uważa, że ich biznes należy traktować jako dostawę towarów drogą wysyłkową, a nie formę cateringu. Wówczas mogliby liczyć na zwolnienie z obowiązku kas fiskalnych. Innego zdania jest Ministerstwo Finansów.

Co ciekawe, nawet gdyby pudełka z posiłkami faktycznie traktować jako dostawę towaru, przedsiębiorcy musieliby je wysyłać pocztą, a nie dowozić własnymi środkami.

Gigantyczne kary za diety pudełkowe bez paragonów

Skoro jest problem, należy liczyć się z tym, że fiskus będzie próbował go rozwiązać. Jeśli kontrolerzy ruszą do firm, te mogą mieć spore problemy.

Jak tłumaczy "Rzeczpospolitej" Mirosław Siwiński, radca prawny z Kancelarii prof. Modzelewskiego, za niewydanie paragonu grozi kara grzywny w wysokości do 180 stawek dziennych. Stawki te są natomiast różnie liczone - od 1/30 minimalnego wynagrodzenia do nawet jego czterystukrotności. Fiskus może też ustalić tzw. sankcję, czyli dodatkowe 30. proc. zobowiązanie podatkowe - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: fiskus, paragony, wiadomości, gospodarka, porady, podatki, porady prawne, prawo, gospodarka polska, najważniejsze, msp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2018

WigaMnie bardziej interesuje CZY i KTO kontroluje jakość przygotowywanych posiłków diety pudełkiem? Mam w nosie paragony ale chodzi mi o zdrowie.

25-07-2018

EAMI tak o to nasze kochane państwo podcina skrzydła kolejnej branży...

25-07-2018

m-53Zbyt wiele kombinują. Jak dostaję zamówioną pizzę to zawsze jest paragon.

Rozwiń komentarze (4)