Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja przy rozdzielaniu dotacji unijnych. Są zarzuty

0
Podziel się:

Agencja rozpatrywała wnioski o dofinansowanie projektów i ustalała listę projektów rekomendowanych do dofinansowania.

Korupcja przy rozdzielaniu dotacji unijnych. Są zarzuty
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dwóm kolejnym osobom postawiono zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy staraniach o unijne dofinansowanie projektów w woj. warmińsko-mazurskim - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Janusz Kordulski.

Jak podaje prokuratura, chodzi o _ osobę związaną _ z Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego w Olsztynie oraz osobę, która ubiegała się o takie dofinansowanie. Szczegółów nie podano.

Prokurator Kordulski poinformował PAP w poniedziałek, że pierwszej z tych osób postawiono pięć zarzutów związanych z przyjmowaniem łapówek; kwot nie podał. Wiadomo jedynie, że osoba ta odmówiła składania wyjaśnień i zastosowano wobec niej 70 tys. zł poręczenia majątkowego a także zakaz wykonywania czynności służbowych.

Druga z osób podejrzanych ma zarzut wręczania korzyści majątkowych, zastosowano wobec niej 15 tys. zł poręczenia majątkowego.

Zarzuty w tym śledztwie, związanym z działalnością Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie, białostoccy prokuratorzy postawili w maju sześciu innym osobom. Informowali wówczas m.in., że jest wśród nich jeden z byłych dyrektorów wydziałów w Agencji.

Prokuratura podawała też wówczas, że chodzi o zdarzenia z 2010 roku oraz że kwoty łapówek miały wahać się od kilkuset do 10 tys. zł. Dofinansowanie, które podmioty miały uzyskać, to kwoty od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie jest tzw. instytucją pośredniczącą drugiego stopnia w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury 2007-2013. Rozpatrywała wnioski o dofinansowanie projektów i ustalała listę projektów rekomendowanych do dofinansowania.

Agencja jest spółką akcyjną stworzoną w 1993 roku z inicjatywy samorządów lokalnych w celu wspierania małej i średniej przedsiębiorczości.

Czytaj więcej w Money.pl
Znana organizacja chwali Polskę za walkę z.... Polska jest w grupie państw Europy Środkowo-Wschodniej, które od wejścia do UE poczyniły znaczne postępy w walce z korupcją, ale wciąż mają duże luki w prawie, a ich organizacje obywatelskie pozostają słabe.
Korupcja w wojsku. Łapówki za remonty Dwie osoby same zgłosiły, że dawały łapówki za możliwość wykonywania prac remontowo-budowlanych na rzecz Wojskowej Administracji Koszar w Białymstoku.
Świat korupcji. Oni wręczają ich najwięcej Ujawniono najczęściej przekupujących oraz branże w których płaci się najwięcej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)