Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KE ma nowe przepisy dla przedsiębiorców. Będą mniejsze obciążenia administracyjne

KE ma nowe przepisy dla przedsiębiorców. Będą mniejsze obciążenia administracyjne

Komisja Europejska proponuje nowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw
Komisja Europejska proponuje nowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw

Komisja Europejska zaproponowała nowe przepisy, aby polepszyć dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do finansowania za pośrednictwem publicznych rynków kapitałowych.

- Zwiększenie dostępu małych i średnich przedsiębiorstw do finansowania rynkowego jest niezwykle istotnym elementem projektu unii rynków kapitałowych. Obecnie, spośród 20 mln MŚP w Europie tylko 3 tys. jest notowanych na giełdach. Chcemy to zmienić. Proponujemy przepisy, którą ułatwią MŚP dostęp do szerokiego wachlarza źródeł finansowania na wszystkich etapach ich rozwoju i pozyskiwanie kapitału na publicznych rynkach kapitałowych - powiedział wiceprzewodniczący KE ds. stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych Valdis Dombrovskis.

Nowe regulacje mają ograniczyć obciążenia administracyjne ponoszone przez MŚP, które chcą być notowane na giełdzie i emitować papiery wartościowe.

"Zmiana przepisów jest również ukierunkowana na zwiększenie płynności notowanych na giełdzie akcji MŚP. Nowe przepisy wprowadzą bardziej proporcjonalne podejście do wspierania wprowadzania MŚP do obrotu giełdowego, a jednocześnie zapewnią ochronę inwestorów i integralność rynku" - czytamy w komunikacie KE.

Inicjatywa powinna zwiększyć liczbę pierwszych ofert publicznych MŚP i umożliwić przedsiębiorstwom notowanym na tych rynkach przyciągnięcie większej liczby inwestorów.

Oglądaj też: Nowe przepisy utrudniają pracę sezonową cudzoziemcom. Ciężej jest im uzyskać wizy


 

"Ułatwienie dostępu MŚP do finansowania na każdym etapie ich rozwoju jest najważniejszym aspektem opracowywanego przez Komisję projektu unii rynków kapitałowych. Wiele już osiągnięto pod względem ułatwiania MŚP dostępu do finansowania, w szczególności w zakresie uproszczonych przepisów dotyczących prospektów emisyjnych" - informuje KE.

Liczba pierwszych ofert publicznych MŚP jest dzisiaj o połowę mniejsza w porównaniu z okresem 2006-2007.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Szewc.
2018-05-26 12:14
Prowadzę małą firmę usługową i udałem się do urzędu zapytać o jakieś dofinansowanie na nowy sprzęt do firmy to urzędniczka patrzyła na mnie z niesmakiem i przerażeniem w oczach tak jak bym ją zgwałcił dwa dni prędzej lub chciał okraść ! Mały przedsiębiorca ma zapieprzać po 10 godzin i płacić podatki a nie starać o dofinansowanie !
7.8978897546543e+20
2018-05-25 01:43
wystarczy zmniejszyc biurwokracje... tak z 50x na dobry poczatek, bylby to zaprawde dobry start i taki kooooop dla MSP, drugie to wystarczy rowniez wprowadzic pelna odpowiedzialnosc urzednikow i urzedow za ich czyny, dzialania i decyzje, co skonczy z patologiami gdzie ten majacy pelnie uprawnien izaufanie panstwowe moze zrobic cokolwiek malemu i sredniemu dzialajacemu leglnie nie majacemu zadnych praw do ochrony swojego kapitalu i racji.
Takie 2 proste sprawy... a jak widac nie do ogarniecia przez rozumki maluckich na bardzo wysokich stolkach.