Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rzecznik mśp
28.02.2020 21:27

Programy szkolenia okresowego kierowców. Rzecznik MŚP chce zmian w nowelizacji

Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców nie podoba się część zapisów nowelizacji zakładającej zmianę warunków i sposobu szkolenia kierowców zawodowych. Swoje uwagi Adam Abramowicz zgłosił w piątek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Rzecznik MŚP ma uwagi do zmian warunków i sposobu szkolenia kierowców zawodowych.

Rzecznik MŚP na stronie internetowej udostępnił swoje uwagi do zapisów, które mają na celu m.in. podniesienie efektywności szkoleń kierowców zawodowych, ale także do uproszczeń i transparentności zasad testów kwalifikacyjnych oraz proponowanych ułatwień w wykonywaniu zawodu dla niektórych kierowców.

W ocenie Adama Abramowicza zaproponowane przepisy przejściowe, które nakładają na prowadzących ośrodki szkolenia obowiązek przedstawiania zaktualizowanych kursów kwalifikacyjnych, mają charakter "nieproporcjonalny i nieadekwatny do wagi naruszenia".

Ta sama uwaga dotyczy szkolenia okresowego. Za jego nieprzestrzeganie grozi wykreślenie z rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia.

Rzecznik MŚP wskazuje, że sankcja ta ma charakter ostateczny, a zatem powinna być stosowana wyjątkowo, lub w przypadku, gdy inne sankcje zawiodą.

Zobacz też: Nie odwołują, nie przychodzą. 17 milionów niezrealizowanych wizyt lekarskich

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-02-2020

idziemy po wasNieroby partyjne i szkodniki niezgodne z konstytucją - ZDRAJCY. Zajmijcie się nie szkodzeniem Obywatela w każdej dziedzinie. Nie po to OBYWATELE was … Czytaj całość

28-02-2020

GucioA dla rządzących pasowało by i szkolenie i badania p... .. czne ribicic co rok

01-03-2020

KierowcaPołiwa ośrodków nie przeprowadza szkoleń za które słono kierowcy płacą!!! Odbywa to sie na zasadzie płacisz dostajesz papier!!! Takie osrodki powinny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)