Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przedsiębiorcy już rejestrują się w systemie. Bez problemów się nie obyło

Przedsiębiorcy przystępują do programu Polski Bon Turystyczny. Lista podmiotów, u których można będzie płacić bonem za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne, będzie opublikowana 1 sierpnia. Można się będzie do niej dopisywać również później, nie ma więc takiego pośpiechu. Niektórzy chcieli to jednak zrobić od razu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały WP)

Od soboty przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego mogą przystępować do programu Polski Bon Turystyczny na Platformie Usług Elektronicznych. Po złożeniu "Oświadczenia przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny" zostaną wpisani na listę podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu.

Jak pisze "Rzeczpospolita", jako jeden z pierwszych przedsiębiorców zarejestrował się prezes Polskiej Izby Turystyki, właściciel łódzkiego biura podróży Holiday Tours Paweł Niewiadomski - w nocy o godz. 3.15 był już zarejestrowany. Jak sam przyznaje, chciał sprawdzić, jak działa system. Uważa, że jest on nieintuicyjny i ZUS powinien wydać szczegółową instrukcję, jak z niego korzystać.

Grzegorz Cendrowski, rzecznik POT, powiedział "Rzeczpospolitej", że system nie był mocno obciążony, do godz. 12 zarejestrowało się ponad 500 firm. - Nie mamy sygnałów o większych problemach, wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami - powiedział gazecie.

Obejrzyj: 500+ w formie bonu? Prezes ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

Bez kłopotów się jednak nie obyło, o czym informują przedsiębiorcy na grupach dla firm turystycznych.
- A mi gdy chcę przejść do drugiego etapu wyskakuje ciągle okienko błąd sprawdzania, czy istnieje podmiot turystyczny, choć od 2006 r. nic się nie zmieniło - napisał jeden z przedsiębiorców. Niedługo potem dodzwonił się na infolinię. - Serwery siadają, kazali za jakiś czas ponownie spróbować - dodał.

Lista zarejestrowanych podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu zostanie opublikowana 1 sierpnia na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Rejestracja będzie ciągła aż do zakończenia programu. Beneficjenci będą mogli wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku.

ZUS uruchomił specjalną, całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2020

McHummerJuż widzę te pola namiotowe, które wynajmują miejsce pod namioty dla 1000 osób na działce 3 ary. A tak naprawdę oddają w gotówce wartość bonu … Czytaj całość

27-07-2020

FelixCzyli jest tak: od 1 sierpnia dostępny będzie w sieci spis tych, którzy wpisani są do systemu. Następnie zwykły człowiek, najczęściej z dość nikim … Czytaj całość

29-07-2020

SwojakJak ktoś będzie chciał wyjechać na wakacje a bonu nie dostanie to będzie tylko wycieczka na działkę

Rozwiń komentarze (3)