Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedsiębiorcy już rejestrują się w systemie. Bez problemów się nie obyło

3
Podziel się:

Przedsiębiorcy przystępują do programu Polski Bon Turystyczny. Lista podmiotów, u których można będzie płacić bonem za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne, będzie opublikowana 1 sierpnia. Można się będzie do niej dopisywać również później, nie ma więc takiego pośpiechu. Niektórzy chcieli to jednak zrobić od razu.

Przedsiębiorcy już rejestrują się w systemie. Bez problemów się nie obyło
(Materiały WP)
bEJLBycB

Od soboty przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego mogą przystępować do programu Polski Bon Turystyczny na Platformie Usług Elektronicznych. Po złożeniu "Oświadczenia przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny" zostaną wpisani na listę podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu.

Jak pisze "Rzeczpospolita", jako jeden z pierwszych przedsiębiorców zarejestrował się prezes Polskiej Izby Turystyki, właściciel łódzkiego biura podróży Holiday Tours Paweł Niewiadomski - w nocy o godz. 3.15 był już zarejestrowany. Jak sam przyznaje, chciał sprawdzić, jak działa system. Uważa, że jest on nieintuicyjny i ZUS powinien wydać szczegółową instrukcję, jak z niego korzystać.

Grzegorz Cendrowski, rzecznik POT, powiedział "Rzeczpospolitej", że system nie był mocno obciążony, do godz. 12 zarejestrowało się ponad 500 firm. - Nie mamy sygnałów o większych problemach, wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami - powiedział gazecie.

bEJLBycD
Zobacz także: Obejrzyj: 500+ w formie bonu? Prezes ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

Bez kłopotów się jednak nie obyło, o czym informują przedsiębiorcy na grupach dla firm turystycznych.
- A mi gdy chcę przejść do drugiego etapu wyskakuje ciągle okienko błąd sprawdzania, czy istnieje podmiot turystyczny, choć od 2006 r. nic się nie zmieniło - napisał jeden z przedsiębiorców. Niedługo potem dodzwonił się na infolinię. - Serwery siadają, kazali za jakiś czas ponownie spróbować - dodał.

Lista zarejestrowanych podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu zostanie opublikowana 1 sierpnia na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Rejestracja będzie ciągła aż do zakończenia programu. Beneficjenci będą mogli wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku.

bEJLBycJ

ZUS uruchomił specjalną, całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJLByde
KOMENTARZE
(3)
Swojak
rok temu
Jak ktoś będzie chciał wyjechać na wakacje a bonu nie dostanie to będzie tylko wycieczka na działkę
Felix
rok temu
Czyli jest tak: od 1 sierpnia dostępny będzie w sieci spis tych, którzy wpisani są do systemu. Następnie zwykły człowiek, najczęściej z dość nikim wykształceniem musi zarejestrować się w specjalny sposób w ZUS. Jak mu się to uda to wtedy musi zerknąć, czy tam, gdzie chce jechać jest ktokolwiek, kto taki bon zrealizuje czyli musi internetem wejść w bazę danych ministerstwa. Może oczywiście zadzwonić do jakiegoś gospodarstwa czy hoteliku, ale czy mu powiedzą prawdę? Ok- jak już wie, że ma bon i wie, że jedzie do pensjonatu ,który ten bon przyjmie to dzwoni i pyta, czy są wolne miejsca. No i okazuje się, że sierpień już cały zajęty. Przypomnę, że od 1 sierpnia dopiero dostępna jest lista pensjonatów i hoteli. Czyli miejsca nie ma, trzeba dzwonić do kogoś innego, ale najpierw trzeba sprawdzić, czy ma on zezwolenie na ten bon od rządu. I nagle po iluś dniach szukania okazuje się, że to już koniec sierpnia !!! I nie ma po co jechać. Na koniec okaże się, że z bonu skorzystało 10% uprawnionych.
McHummer
rok temu
Już widzę te pola namiotowe, które wynajmują miejsce pod namioty dla 1000 osób na działce 3 ary. A tak naprawdę oddają w gotówce wartość bonu pomniejszonego o VAT, dochodowy i parę oczek czyli jakieś 300 PLN :) Polacy to geniusze...zawsze znajdą sposób...
bEJLBydf