Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd kasy fiskalnej można opóźnić. Ministerstwo wyjaśnia

Kończy ci się przegląd firmowej kasy fiskalnej, a serwisant nie za bardzo chce przyjść do twojej firmy? Resort finansów przypomniał właśnie, że termin przeglądu można przesunąć. Jest tylko jeden warunek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anatol Chomicz / Forum)
Przedsiębiorcy skarżą się, że serwisanci nie chcą dokonywać przeglądów kas fiskalnych. Wszystko przez koronawirusa

Jak czytamy w komunikacie na stronie resortu finansów, w ostatnich miesiącach brak przeglądu kasy fiskalnej to problem dla wielu przedsiębiorców.

"Pojawiają się sygnały od producentów i podmiotów, które zajmują się serwisem kas rejestrujących, o obawach serwisantów związanych z przeprowadzaniem okresowych przeglądów kas rejestrujących w czasie zagrożenia koronawirusem" - informuje resort finansów.

A jeśli serwisant nie przyjdzie, to za korzystanie z urządzenia bez przeglądu grozi 300 złotych kary. Przedsiębiorcy, którzy nie chcą narazić się na stratę pieniędzy, muszą się pospieszyć. Jest bowiem sposób, by kary uniknąć.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Trzeba tylko wybrać się do urzędu skarbowego lub skontaktować się z nim elektronicznie.

"Informujemy, że podatnicy mogą indywidualnie (również drogą elektroniczną) złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o odroczenie terminu przeglądu technicznego kasy rejestrującej" - czytamy na stronie resortu.

Co jednak istotne, trzeba to zrobić przed upływem terminu przeglądu. Jeśli już go ktoś przegapił, to taki wniosek niewiele da.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-06-2020

NiemravyPrzegląd kasy przez serwisanta polega na stwierdzeniu, że to fajna kasa i zainkasowaniu co najmniej 100 zł netto. Proponuję jeszcze obowiązkowe płatne … Czytaj całość

08-06-2020

płatnik vatCzy gniot jpkv7 będący podobno ułatwieniem a naprawdę kolejną kłodą pod nogi firm, będzie zniesiony czy przesuwany , bo nie wiem kiedy firme … Czytaj całość

08-06-2020

FranekKarać, karać! Nie ma wytłumaczenia! Karać

Rozwiń komentarze (58)