Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przejęcie ZM Henryk Kania coraz bliżej. Jest już wniosek Cedrobu do UOKiK

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek Cedrobu ws. przejęcia Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Całe przedsięwzięcie może pochłonąć nawet kilkaset milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Henryk Kania)
Henryk Kania jest coraz bliżej uratowania

"Uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie kontroli, stanowi jeden z warunków zawieszających wejścia w życie umowy dzierżawy przedsiębiorstwa spółki z Cedrob" – napisano w komunikacie.

Wcześniej Cedrob podał, że całość operacji może wynieść nawet 250 mln złotych. W ten koszt wejdzie zakup majątków ZM Henryk Kania w restrukturyzacji, a także zapewnienie kapitału obrotowego oraz odbudowanie rynku.

Cedrob planuje wznowienie produkcji w zakładach przetwórczych spółki ZM Henryk Kania. Pierwszy etap zakłada osiągnięcie produkcji na poziomie 1,2 tys. ton miesięcznie. Po przeprowadzeniu procesu inwestycyjnego ma ona wzrosnąć do 4 tys. ton.

Zobacz także: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Zakłady Mięsne Silesia S.A. już osiągnęły stopień produkcji na poziomie 4 tys. ton, więc Cedrob, ich właściciel, planuje w ciągu pięciu lat osiągnąć udział w rynku przetwórczym na poziomie 8-10 tys. ton miesięcznie. Nie wyklucza również dalszej ekspansji.

Wędliny ZM Kania królowały przez lata na półkach w Biedronce
ZM Kania uratowane? Ćwierć miliarda złotych od Cedrobu. Ostre wzrosty na giełdzie

Cedrob jest liderem produkcji drobiu w Polsce. Oprócz tego, posiada też wysoki udział w produkcji trzody chlewnej, a także spółka ta jest w 100 proc. kontrolowana przez polski kapitał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

hmdkBrawo! Tak trzymac a nie upadlosc i dziesiatki osob na bruk Powalczyl pan o firme panie Henryku ale z drugiej strony dlaczego pan do tego dopuscil … Czytaj całość

23-09-2019

Tak się...przejmuje polskie firmy przez niemców.

23-09-2019

pan250 milionów ? Kania jest winny grubo ponad 800 milionów ! Co z resztą pieniędzy ? nic ? jak zwykle ? czyli dostawcy nie dostaną nic ? Brawo ! dobra … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)