Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rośnie efekt prezesa. Szefowie dużych spółek są warci coraz więcej. Odczuł to Bank Pekao

Stale rosną wyceny prezesów na GPW. Najcenniejszym prezesem jest Zbigniew Jagiełło z PKO BP. Z kolei na drugim biegunie znalazł się Bank Pekao SA. Po odejściu Michała Krupińskiego, wycenionego na 511 mln złotych, spółka musiała zmierzyć się ze spadkami akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Po odejściu Michała Krupińskiego Bank Pekao SA stracił sporo na wartości. (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Tuż po rozpoczęciu poniedziałkowej sesji na warszawskiej giełdzie notowania Banku Pekao mocno spadały. Na koniec dnia akcje spółki potaniały o 4,8 proc. (ponad miliard złotych). To efekt "tornada", które przeszło przez zarząd banku. Ze stanowisk zrezygnowali prezes Michał Krupiński, wiceprezes Michał Lehmann i członek zarządu Piotr Wetmański, a także prezes Pekao Leasing Marta Wolańska.

Jeszcze więcej straciłyby akcje Banku PKO BP, gdyby odszedł z instytucji jej prezes Zbigniew Jagiełło. Z najnowszej edycji raportu "Wycena polskich menedżerów" firmy doradzającej Martis Consulting, do którego dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że Jagiełło jest warty 1,27 mld złotych.

To spora przewaga nad drugim na liście Pawłem Surówką z PZU SA, którego eksperci wycenili na 895 mln złotych. Jednak jego wartość wzrosła najbardziej w ciągu minionego roku – o prawie 400 mln złotych. Informatorzy money.pl informują, że losy prezesa PZU cały czas się ważą.

Obejrzyj: Money. To się liczy - Ireneusz Kołodziej

Podium zamyka prezes Santander Bank Polska Michał Gajewski. W raporcie został on wyceniony na 771 mln złotych.

Natomiast wartość wszystkich najcenniejszych menedżerów na warszawskiej giełdzie wzrosła o ponad 3,5 mld złotych do kwoty 8,8 mld złotych. Średnia wartość kursu giełdowego spółek po opuszczeniu przez nich stanowisk wynosi 3,21 proc. w przypadku rodzimego rynku. Jednak, jak wskazują autorzy badania, rozpiętości bywają duże.

Wkrótce w wielu sklepach abc będzie można też odebrać paczkę kurierską. Także w niedzielę.
"Zakaz handlu w niedziele to fikcja". Kilka tysięcy sklepów może ominąć przepisy

Tegoroczna, trzecia, edycja raportu firmy Martin Consulting została udostępniona "Rzeczypospolitej". Jego celem było wskazanie najcenniejszych prezesów dużych spółek na GPW, które tworzą indeksy WIG20 i WIG40. Co musiał zrobić kandydat, aby zostać uwzględniony w raporcie? Pełnić funkcję prezesa zarządu od 1 kwietnia 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

EdwardDoskonałe wiadomości, giełda doceniła wybitne umiejętności Jagiełły.

03-12-2019

WiktorWartość Jagiełły jest dosłownie nieoceniona, tyle mogę powiedzieć. Jego eksperckie zarządzanie wyciągnęło bank PKO w górę.

04-12-2019

bernardKolejne świetne wiadomości i kolejjny sukces prezesa Jagiełło. Oby tak dalej .

Rozwiń komentarze (26)