Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rower rozliczony w kosztach. Fiskus nie ma nic przeciwko

13
Podziel się

Wydatki na rower mogą zostać rozliczone w kosztach podatkowych przez przedsiębiorcę, jeśli ten wykorzystywany jest w ich działalności. Wystarczy dojeżdżać nim do klienta.

Rower rozliczony w kosztach. Fiskus nie ma nic przeciwko
(Flickr)
bDIzbQwl

Dzięki niemu łatwiej uniknąć korków, przyśpiesza przemieszczanie się i jest ekologiczny. Rower wykorzystywać można nie tylko do rekreacji, ale i jako środek transportu w pracy. Fiskus nie ma nic przeciwko, aby wydatki z nim związane wpisać w koszty prowadzenia działalności - pisze "Rzeczpospolita".

Zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy publiczny transport wiązał się ze zwiększonym ryzykiem rower zyskał na popularności. Kupują go również przedsiębiorcy na firmę.

bDIzbQwn

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", przykładem niech będzie firma sprzedająca artykuły wyposażenia wnętrz, która kupiła rower za 2,7 tys. zł. Wykorzystywany jest do wyjazdów do klientów i dojazdu do biura. Teraz mogą odliczyć koszty od podatku.

Podobnie skarbówka zgodziła się z argumentacją radcy prawnego, który rowerem dojeżdża do klientów i sądów, pisze dziennik. Wydatek na jego zakup wolno zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów – potwierdził fiskus.

bDIzbQwt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIzbQwO
KOMENTARZE
(13)
amer
7 miesięcy temu
urzeklo mnie te milosierdzie Panow -mozna odliczyc rower za 2700 ojej nareszczie firma stanie na nogi
ddfg
7 miesięcy temu
a jak kupię rower na baterie za 20 000 tyż sł. to też mogę?
Eryk
7 miesięcy temu
Jak zwykle.......Wyjdz ludziom na przeciw to jeszcze cie obsmaruja.Kup rower i wpisz w koszty. To chyba proste
bDIzbQwP
jacek
7 miesięcy temu
Żadna nowość. Rower nie jest literalnie wyłączony w ustawie z kosztów, więc jeśli tylko służy prowadzonej działalności może być rozliczony w kosztach. Podobnie jest z motorem czy motorówką
Leśne Licho
7 miesięcy temu
To dobrze. Jest to logiczne. Pozostaje tylko małe ale, czyli to, że środek trwały w działalności gospodarczej służy wyłącznie jej prowadzeniu. Żadne prywatne jazdy nie są dozwolone, jak też w przypadku samochodu w działalności, który jest środkiem trwałym. Użytek mieszany na potrzeby podatku VAT to inna sprawa. Podatek dochodowy jasno definiuje środek trwały. To jednak sprawy znane.