Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - wzór

Powodem rozwiązanie umowy za porozumieniem stron jest to, że jest to sposób na szybkie wypowiedzenie umowy. To jeden z popularnych sposobów wypowiedzenia umowy o pracę, ponieważ pozwala na wypowiedzenie umowy nawet w trybie natychmiastowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Jak napisać pismo rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron? (Fot: Kerkez)

Jak rozwiązać umowę za porozumieniem stron?

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to taki sposób rozwiązania umowy o pracę, która daje sporo korzyści, zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Pozwala na to, by obie strony mogły porozumieć się, kiedy dokładnie nastąpi rozwiązanie umowy. Można się na przykład umówić, że współpraca zakończy się za miesiąc, tydzień, rok albo od razu.

Co jednak ważne, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron zaaprobować muszą obie strony. Jeżeli jedna na to nie przystanie, umowa o pracę nie zostanie rozwiązana i wówczas jest możliwe jedynie złożenie wypowiedzenia z zachowaniem okresu wypowiedzenia stosownego do stażu pracy u tego pracodawcy.

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron – pismo

Pracownik, który chce zakończyć umowę o pracę, musi napisać odpowiednie pismo. Powinno być ono podpisane, a także opatrzone stosowną datą.

Decyzję w sprawie rozwiązania umowy za porozumieniem stron podejmuje osoba, która jest do tego upoważniona. Samo potwierdzenie otrzymania pisma nie jest jednoznaczne z zawarciem porozumienia.

Zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę stanowi dwustronną czynność prawną. Oznacza to, że wymaga zgodnego oświadczenia woli. Można rozwiązać ją także w formie ustnej i jest ona prawnie dopuszczalne. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron nie wymaga podania powodu.

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - wzór

(msp.money.pl)
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - wzór
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz