Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mały zus
02.01.2019 15:24

Rzecznik małych firm bije na alarm. „Wydłużmy czas na złożenie wniosku o mały ZUS”

Trzeba wydłużyć czas na złożenie wniosku o tzw. mały ZUS do końca stycznia. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wysłał taką prośbę do premiera. Ustawowo najmniejsze firmy mają na to czas do 8 stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Chcesz płacić tzw. mały ZUS, masz czas na zgłoszenie się do 8 stycznia (Fot: MACIEJ MACIERZYNSKI/REPORTER)

Na początku roku weszła w życie ustawa o niższych składach ZUS dla przedsiębiorców. Szkopuł w tym, że firmy mają zaledwie tydzień na złożenie wniosku w tej sprawie. Dokładnie do 8 stycznia. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz uznał, że to za krótko i zaapelował do premiera o wydłużenie tego terminu. Co najmniej do końca stycznia.

Mały ZUS od 1 stycznia 2019. "Tylko dla małych"

– Utrzymanie terminów zmiany kodów w ZUS na dzień 08.01.2019 r. pozbawi tysiące potencjalnych beneficjentów małego ZUS możliwości skorzystania z szansy, jaką dała przedsiębiorcom Konstytucja Biznesu. Niestety wielu przedsiębiorców – zwłaszcza tych, którzy ledwo wiązali koniec z końcem, właśnie z powodu obciążeń ZUS – wciąż nie wie o małym ZUS. Dla mediów nie był to atrakcyjny temat, biura prawno-księgowe rozliczające firmy nie zawsze informowały o nowych możliwościach, a z komunikatów na stronie internetowej ZUS korzystają głównie ci, którzy mają dostęp do internetu – napisał Abramowicz w komunikacie do mediów.

- Ustawa o małym ZUS jest jedną z 5 szans dla biznesu przygotowaną przez pana premiera. Stąd mój apel skierowany właśnie do Prezesa Rady Ministrów - podkreśla rzecznik.

Tzw. mały ZUS to szansa dla najmniejszych firm, których roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia (obecnie to ok. 63 tys.). Dzięki temu rozwiązaniu mogą płacić składki na ubezpieczenie społeczne proporcjonalnie do dochodu. Ma to poprawić ich rentowność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-01-2019

miłego wieczorujak małe firmy od Świąt chleją, albo za głupie są na napisanie prostego wniosku, to ich wina, a nie premiera

02-01-2019

pannKolejna PISowska ściema. Niski ZUS to niższa emerytura. Czy w przyszłości państwo mi do niej dołoży?

02-01-2019

janA kto takiemu da emeryturę na starość? Jak ma mały przychód, niech idzie na najemnego do większej firmy, tam mu zapłaca pełny ZUS.

Rozwiń komentarze (17)