Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Rzecznik małych firm bije na alarm. „Wydłużmy czas na złożenie wniosku o mały ZUS”

17
Podziel się:

Trzeba wydłużyć czas na złożenie wniosku o tzw. mały ZUS do końca stycznia. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wysłał taką prośbę do premiera. Ustawowo najmniejsze firmy mają na to czas do 8 stycznia.

Chcesz płacić tzw. mały ZUS, masz czas na zgłoszenie się do 8 stycznia
Chcesz płacić tzw. mały ZUS, masz czas na zgłoszenie się do 8 stycznia (East News, MACIEJ MACIERZYNSKI/REPORTER)
bESTFCVx

Na początku roku weszła w życie ustawa o niższych składach ZUS dla przedsiębiorców. Szkopuł w tym, że firmy mają zaledwie tydzień na złożenie wniosku w tej sprawie. Dokładnie do 8 stycznia. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz uznał, że to za krótko i zaapelował do premiera o wydłużenie tego terminu. Co najmniej do końca stycznia.

Zobacz także: Mały ZUS od 1 stycznia 2019. "Tylko dla małych"

– Utrzymanie terminów zmiany kodów w ZUS na dzień 08.01.2019 r. pozbawi tysiące potencjalnych beneficjentów małego ZUS możliwości skorzystania z szansy, jaką dała przedsiębiorcom Konstytucja Biznesu. Niestety wielu przedsiębiorców – zwłaszcza tych, którzy ledwo wiązali koniec z końcem, właśnie z powodu obciążeń ZUS – wciąż nie wie o małym ZUS. Dla mediów nie był to atrakcyjny temat, biura prawno-księgowe rozliczające firmy nie zawsze informowały o nowych możliwościach, a z komunikatów na stronie internetowej ZUS korzystają głównie ci, którzy mają dostęp do internetu – napisał Abramowicz w komunikacie do mediów.

bESTFCVz

- Ustawa o małym ZUS jest jedną z 5 szans dla biznesu przygotowaną przez pana premiera. Stąd mój apel skierowany właśnie do Prezesa Rady Ministrów - podkreśla rzecznik.

Tzw. mały ZUS to szansa dla najmniejszych firm, których roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia (obecnie to ok. 63 tys.). Dzięki temu rozwiązaniu mogą płacić składki na ubezpieczenie społeczne proporcjonalnie do dochodu. Ma to poprawić ich rentowność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

bESTFCWa
KOMENTARZE
(17)
dor. podatkow...
3 lata temu
Aby płacić mały ZUS trzeba znać obrót za okres styczeń- grudzień 2018 rok a przecież Biuro Rachunkowe rozlicza grudzień do 20 stycznia 2019 , kolejny absurd.....
Krzysztof Kor...
3 lata temu
Niech się Rzecznik Małych Firm jaką pałą palnie w łepetynę - ta ustawa, to gniot barani, który nie ma zastosowania w pomocy ubogim firmom. Może tyczyć tylko jakiegoś marginesu, prawdziwych nędzarzy, którym trzeba pomóc, a nie ograbiać ich połową składki ! Ale widocznie niedoRzecznik małych firm czytać ze zrozumieniem nie umie, dlatego został niedoRzecznikiem . ~Krzysztof Kornatowicz
Krzysztof KOr...
3 lata temu
Ale komedia ?! Rzecznik małych przedsiębiorstw nie wie, że ten mały ZUS to kicha kompletna, że tyczy tylko samobójców, którzy jutro się chcieli wieszaż, aby odwlec ich desperacki krok o 3 miesiące ?! Przecież ten mały ZUS to ściema propagandowa dla ciemnoty, on nic a nic nie wnosi !!! Krzysztof Kornatowicz
bESTFCWb
Tfuu
3 lata temu
Przecież to fikcja. Ulga od przychodu ha ha ha 😁
Mala
3 lata temu
Jak komuś zależy to zdąży. Dziś bylam w zusie, 30 min i załatwiona sprawa.