Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Składki ZUS. Problem ze zwolnieniem z płatności

Przedsiębiorcy mają problemy ze zwolnieniami ze składek ZUS. Co najmniej kilkadziesiąt firm nie uzyskało pomocy z powodu złożenia wniosku w formie papierowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Problemy przedsiębiorców ze zwolnieniami ze składek ZUS (Fot: Darek Delmanowicz)

Problemy ze zwolnieniami przedsiębiorców z płatności składek ZUS. Jak informuje RMF FM, co najmniej kilkadziesiąt firm nie uzyskało pomocy z tarczy antykryzysowej z powodu złożenia wniosku na poczcie albo za pomocą specjalnych urn wystawionych przy urzędach.

Jak podaje rozgłośnia, w pismach, które oddziały ZUS wysyłały przedsiębiorcom - a chodzi między innymi o oddziały w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie - jako powód odmowy wskazywano przekroczenie terminu składania wniosków.

Mowa o gigantycznych pieniądzach, bo niektórzy przedsiębiorcy nie zostali zwolnieni ze składek opiewających na 150 tys. zł, choć kwoty zaczynają się od kilku tysięcy. ZUS jeszcze nie odniósł się do sprawy.

Zapytaliśmy Zakład o tę sprawę, czekamy na odpowiedź. Opublikujemy ją, gdy tylko ją otrzymamy.

Podatek cukrowy od 2021. Co i o ile zdrożeje?

Przypomnijmy, z pełnego zwolnienia ze składek mogły skorzystać małe firmy, które zgłaszały do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 osób. Z kolei firmy zgłaszające od 10 do 49 osób mogły być objęte 50 proc. umorzeniem kwoty składek wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych.

Zwolnienie dotyczyło także samozatrudnionych, których przychód przekraczał trzykrotność średniego wynagrodzenia, ale dochody były niższe niż 7 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, składki, zwolnienie, tarcza antykryzysowa, pomoc państwa, zakład ubezpieczeńs społecznych, przedsiębiorcy, kryzys, koronawirus, pandemia, firma, msp, mśp, gospodarka, wiadomości, pieniądze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-12-2020

lokiW PUP Tarnowskie Góry, w ogóle nie wiedzą o pożyczkach zgodnych z nowymi wytycznymi. Chyba mają juz Świeta;)

23-12-2020

polZlikwidować ZUS skoro nic nie wiedzą i nic nie potrafią poza okradaniem ludzi

24-12-2020

wscieklyzus to rzadowa maszynka do wyciagania kasy od ludzi

Rozwiń komentarze (7)