Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedaż firm odbija. Do poziomu z zeszłego roku jednak daleko

Do niedawna sprzedaż przedsiębiorstw była nawet o połowę niższa niż rok temu. W ostatnich dniach się to poprawiło. W tygodniu 11-17 maja różnica na niekorzyść z tym samym tygodniem poprzedniego roku wynosiła już tylko jedną trzecią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

O spadku sprzedaży o 33 procent informuje PAP, powołując się na dane z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Choć spadek w porównaniu z ubiegłym rokiem nadal jest spory, to i tak jest to lepsza sytuacja niż pod koniec kwietnia.

Wtedy to sprzedaż przedsiębiorstw spadła niemal o połowę (o 46 proc. w przedostatnim tygodniu kwietnia i o 47 proc. w tygodniu na przełomie kwietnia i maja). Później było już lepiej. Tydzień 4-10 maja dał spadki na poziomie 40 proc., a kolejny - wspomniane już 33 proc.

Jak ocenia prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelak, odbicie to efekt odmrażania gospodarki. Przyznaje jednak, że liczy jednak na radykalną poprawę.

Obejrzyj też: Twórca sieci Sphinx: nawet 20 tys. restauracji może nie przetrwać

Wiele przedsiębiorstw wychodzi bowiem z kwarantanny w kiepskiej kondycji i nie będą one już działać na taką skalę jak wcześniej. Dodatkowo również wielu potencjalnym klientom się pogorszyło w związku z obniżeni zarobków.

Z danych BIG InfoMonitor wynika, że pandemia zmniejszyła zarobki głównie osób między 25. a 34. rokiem życia oraz 45-54-latków. Całkowicie możliwości zarabiania pozbawiła w największym stopniu najmłodsze pokolenie, 18-24-latków.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-05-2020

PinokioBrawo Pis w pis du I do przodu, bedziemy zdychac z glodu.

25-05-2020

prezesHaha gdzie odbija ,korzystam z kilku spedycji ,auta przed południem już gotowe do odbioru towaru,przyjeżdżają z max dwoma paletami na pace.Przed … Czytaj całość

25-05-2020

harryniestety wiele firm przez obecną sytuację się zadłużyło... jeśli uda im się trafić na dobrego windykatora, jak Kruk, z którym się dogadają i on … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)