Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|

Szczepienia na COVID-19. Pracodawcy chcą wiedzieć, czy pracownicy się zaszczepili

48
Podziel się:

Aż 80 proc. pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, którzy z zatrudnionych przez ich pracowników się zaszczepili przeciwko COVID-19 - wynika z badania CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Szczepienia na COVID-19. Pracodawcy chcą wiedzieć, czy pracownicy się zaszczepili
Koronawirus. 80 proc. pracodawców uważa, że powinni wiedzieć, kto się zaszczepił (Materiały WP, Adobe)
bEBZEMjp

CBM Indicator zapytał właścicieli firm, czy powinni mieć informacje o tym, ilu i którzy z ich pracowników się zaszczepiło. Aż 80 proc. zapytanych zgodziło się, że powinni mieć dostęp do takiej wiedzy - czytamy w portalu Superbiz.se.pl. Pozostałe 20 proc. jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu.

Najwięcej chętnych do posiadania takiej wiedzy znalazło się wśród średnich firm, gdzie chęć zapoznania się z informacjami o szczepieniach deklaruje aż 85 proc. zapytanych. Ten odsetek jest mniejszy wśród małych i największych firm - wynosi odpowiednio: 79 proc. i 70 proc.

Zobacz także: "Nie chcemy sowieckiego modelu". Prezydent Sopotu ostro o zmianach dla samorządów
bEBZEMjr

Jak przekonują środowiska pracodawców, dzięki takiej wiedzy będą mogli efektywnie urządzić organizację pracy jesienią, co okaże się niezbędne w razie ewentualnego lockdownu. Osoby zaszczepione mogłyby ewentualnie przychodzić do miejsca pracy.

Akcja szczepień przeciwko SARS-CoV-2 zdecydowanie wyhamowała. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 18,64 mln obywateli. W pełni zaszczepionych jest 16,4 mln osób, czyli niecałe 43 proc. społeczeństwa.

bEBZEMjx

To zbyt mało, by spać spokojnie z przeświadczeniem, że pandemia odchodzi do przeszłości. Dlatego też coraz częściej przewija się temat IV fali, która według ekspertów powinna nadejść jesienią. Komentatorzy uważają, że trzeba rozważyć ograniczenia wyłącznie dla osób niezaszczepionych.

Rząd jak na razie jednak nie jest przekonany do takiego rozwiązania. W sondażu "Super Expressu" ponad połowa zapytanych sprzeciwiła się temu pomysłowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBZEMjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(48)
7UP!
3 tyg. temu
Prawidłowo!! Też by mi się nie uśmiechało siedzieć obok osoby niezaszczepionej!! Wszystkich tych ANTY powinni zwalniać natychmiastowo!! :// :)
Tomek
4 tyg. temu
Widać miliardy na reklamę tego produktu robią swoje. Ale ten przymus to przesada. Odbija już im? Nie ma nad ludzi tylko to są chciwe zwierzęta.
pracodawca
4 tyg. temu
Każdy właściciel chcę wiedzieć czy niewolnik ma szczepienie
bEBZEMjT
DFDF
4 tyg. temu
A ja chce wiedzieć CZY MOI WSPÓŁPRSACOWNICY NIE PRZENOSZĄ KIŁY, GRUXLICY, ,MALARII, ZOLTACZKI FEBRY, HIV ITD .... PROSZĘ MI UDOSTĘPNIĆ TE INFORMACJE DO TEJ PORY PRYWATNE !!!!!!!!!!!
Ostro
miesiąc temu
To ciekawe,zaszczepionych około 47 procent,gdzie większość to osoby starsze,ponad połowa kraju niezaszczepiona,i co?zwolnić ich bo nieszczepieni?ciekawe kto będzie pracował....durnie,a jeśli pracodawca chce zapewnić w zakładzie bezpieczeństwo pracy ,gdzie szczepionka z punktu prawnego jest dobrowolna to nie może do niej zmusić,musi wprowadzić testy .
...
Następna strona