Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Już 760 tys. wniosków o pomoc

Ponad 760 tys. wniosków o pomoc wpłynęło już do ZUS i urzędów pracy. Polscy przedsiębiorcy starają się o pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Największym powodzeniem cieszy się możliwość umorzenia składek ZUS na 3 miesiące.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polacy złożyli już ponad 760 tys. wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej (Fot: Krzysztof Kaniewski, REPORTER)

We wtorek wieczorem resort rozwoju poinformował, jakim zainteresowaniem cieszyły się poszczególne formy pomocy, zapisane w tarczy antykryzysowej.

Od 1 kwietnia polscy przedsiębiorcy złożyli już ponad 760 tys. wniosków o wsparcie finansowe od państwa.

Najwięcej, bo aż 528 tys. wniosków trafiło do ZUS w sprawie umorzenia składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Przedsiębiorcy mogą przez 3 miesiące nie płacić składek za siebie i swoich pracowników, ale pozostają ubezpieczeni. Jak złożyć taki wniosek? Pisaliśmy o tym w money.pl.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Ponad 134 tysiące wniosków dotyczyły "postojowego" dla samozatrudnionych. Wiele osób pracujących w oparciu o własną działalność pozostało z dnia na dzień bez środków do życia. Mogą domagać się od państwa świadczenia w wysokości 80 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli 2080 zł brutto.

Takie same pieniądze otrzymują zleceniobiorcy, ale w ich przypadku wpłynęło nieco ponad 11 tys. wniosków.

13,5 tys. osób złożyło wniosek o inne ulgi. Mowa tu na przykład o odroczeniu składek (na przykład dla większych firm) czy rozłożeniu zaległości na raty.

Z kolei wniosek o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców złożyły ponad 63 tys. firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2020

leonSłusznie Pan Borys Budka alarmuje, że proponowane rozwiązania pomocy dla przedsiębiorców są za długo wprowadzane. Pis zwleka z realną propozycją a … Czytaj całość

14-04-2020

GrabarzI zatkało kakao. Taka ilość wniosków, kasy brak ,500+ czeka na swoje, no to narodzie walić pandemię, do roboty luzować gospodarkę ,a że przy tym … Czytaj całość

15-04-2020

zakręconyTylko że do 15 muszę opłacić zus, a odpowiedzi nie mam do tej pory. Nie opłacę w terminie to trafię na czarną listę zus-u, i już na pewno mój wniosek … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)