Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Mikropożyczki będą umarzane bez wniosku, pod jednym warunkiem

Minister pracy Marlena Maląg zapowiedziała, że mikroprzedsiębiorcy nie będą musieli składać wniosków o umorzenie pożyczek przyznanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Jednak by podlegać umorzeniu, będą oni musieli utrzymać działalność swojego przedsiębiorstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marlena Maląg zapewnia, że mikroprzedsiębiorcy będą mieć umarzane pożyczki "z automatu".

- Pożyczki te mogą być umarzalne […] pod warunkiem, że przez trzy miesiące dana firma prowadzi działalność - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków o umorzenie. To umorzenie będzie następowało z automatu. […] Powiatowe urzędy pracy będą sprawdzały w bazie CEIDG czy dana firma spełniła ten warunek, bo to jest jedyny warunek konieczny, żeby o umorzenie można się starać - wyjaśniła Maląg.

Mikroprzedsiębiorcy otrzymali dotychczas blisko 1,1 mln pożyczek w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Łącznie na ten cel z budżetu popłynęło niemal 5,2 mld złotych.

Zobacz też: Tarcza 4.0. Szef wyśle na zaległy urlop

Mikropożyczki wprowadziła tzw. tarcza antykryzysowa. Ich wartość może sięgnąć do 5 tys. złotych. Jednak w zapisach pakietu pomocowego znalazł się obowiązek ubiegania się przez przedsiębiorcę o umorzenie pożyczki. O automatyczne umarzanie apelował rzecznik MŚP Adam Abramowicz.

Do poniedziałku wpłynęło ok. 1,5 mln wniosków o mikropożyczki - poinformowała minister Maląg. Na terenie całego kraju zrealizowano ok. 69 proc. wniosków.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

OLOUważam, że PiS może zrobić wiele dla Polski. Może Polskę wyprowadzić z kryzysu. Wystarczy tylko, że rozwiążą partię PiS i nie będą pchali się do … Czytaj całość

02-06-2020

KupiecDwa miesiące i nic nie otrzymałem

02-06-2020

StifMam nadzieję że to koniec straszenia ludzi, że odbiorą tą pożyczkę, bo takie informacje były serwowane, żeby się odechciało pisać po nią. Dlaczego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (118)