Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Mikropożyczki będą umarzane bez wniosku, pod jednym warunkiem

118
Podziel się:

Minister pracy Marlena Maląg zapowiedziała, że mikroprzedsiębiorcy nie będą musieli składać wniosków o umorzenie pożyczek przyznanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Jednak by podlegać umorzeniu, będą oni musieli utrzymać działalność swojego przedsiębiorstwa.

Marlena Maląg zapewnia, że mikroprzedsiębiorcy będą mieć umarzane pożyczki "z automatu".
Marlena Maląg zapewnia, że mikroprzedsiębiorcy będą mieć umarzane pożyczki "z automatu". (PAP)
bEJKrmRN

- Pożyczki te mogą być umarzalne […] pod warunkiem, że przez trzy miesiące dana firma prowadzi działalność - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków o umorzenie. To umorzenie będzie następowało z automatu. […] Powiatowe urzędy pracy będą sprawdzały w bazie CEIDG czy dana firma spełniła ten warunek, bo to jest jedyny warunek konieczny, żeby o umorzenie można się starać - wyjaśniła Maląg.

Mikroprzedsiębiorcy otrzymali dotychczas blisko 1,1 mln pożyczek w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Łącznie na ten cel z budżetu popłynęło niemal 5,2 mld złotych.

bEJKrmRP
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza 4.0. Szef wyśle na <a href="https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/zalegly-urlop-do-kiedy-mozna-go-wykorzystac,29,0,2424349.html">zaległy urlop</a>

Mikropożyczki wprowadziła tzw. tarcza antykryzysowa. Ich wartość może sięgnąć do 5 tys. złotych. Jednak w zapisach pakietu pomocowego znalazł się obowiązek ubiegania się przez przedsiębiorcę o umorzenie pożyczki. O automatyczne umarzanie apelował rzecznik MŚP Adam Abramowicz.

Do poniedziałku wpłynęło ok. 1,5 mln wniosków o mikropożyczki - poinformowała minister Maląg. Na terenie całego kraju zrealizowano ok. 69 proc. wniosków.

bEJKrmRV

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJKrmSq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(118)
self-employed
rok temu
Nie otrzymawszy od państwa ani złotówki wsparcia wynoszę się z działalnością (pilotaż wycieczek itp.) z Polski. W Polsce co najwyżej będę rejestrował się w urzędzie, żeby mieć zdrowotne.
nauczona
rok temu
kłamie.jak zwykle kłamie
Oburzony
rok temu
Za rok 2019 zapłacony podatek w kwocie ok 35 tyś do US, Proszę nie zazdrościć bo nie ma czego. Od państwa dostaliśmy 7 tyś
bEJKrmSr
Maly
rok temu
Nie jestem pisowcem , otrzymałem wszystko ale o 1,5 miesiąca za późno
J23
rok temu
Dość tego rozdawnictwa, niech Pani Minister razem z Prezesem ze swoich kieszeni rozdają.Ludzie spzedaliście się za miskę ryżu, miejcie trochę honoru.
...
Następna strona