Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Polacy złożyli już 210 tys. wniosków

Ponad 210 tys. wniosków o wsparcie od państwa złożyli w ciągu pierwszych 6 dni kwietnia polscy przedsiębiorcy. Największym zainteresowaniem cieszyło się zwolnienie ze składek ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Najwięcej przedsiębiorców złożyło wniosek o umorzenie składek na ZUS (Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)

Ministerstwo Rozwoju poinformowało w poniedziałek po południu, jakim zainteresowaniem cieszyły się poszczególne firmy pomocy, zapisane w tarczy antykryzysowej.

Od 1 kwietnia polscy przedsiębiorcy złożyli już ponad 210 tys. wniosków o wsparcie finansowe od państwa.

Najwięcej, bo aż 168 tys. wniosków trafiło do ZUS. I to tylko w sprawie umorzenia składek, na które zezwala przyjęte przez rząd prawo. Przedsiębiorcy mogą przez 3 miesiące nie płacić składek za siebie i swoich pracowników, ale pozostają ubezpieczeni. Jak złożyć taki wniosek? Pisaliśmy o tym w money.pl.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Ponad 37 tysięcy wniosków dotyczyło "postojowego" dla samozatrudnionych. Wiele osób pracujących w oparciu o własną działalność pozostało z dnia na dzień bez środków do życia. Mogą domagać się od państwa świadczenia w wysokości 80 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli 2080 zł brutto.

Takie same pieniądze otrzymują zleceniobiorcy, ale w ich przypadku wpłynęło dopiero niecałe 2 tys. wniosków.

2,3 tys. osób złożyło wniosek o inne ulgi. Mowa tu na przykład o odroczeniu składek (na przykład dla firm zatrudniających więcej niż 9 pracowników) czy rozłożeniu zaległości na raty.

Jednocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że wniosek o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców złożyło 25,3 tys. Polaków.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-04-2020

!!!Cały czas nie mamy podstawowej informacji: 10 kwietnia upływa termin płatności składki. Co w sytuacji gdy nie otrzymamy do tego dnia informacji … Czytaj całość

06-04-2020

PaJeżeli jesteś samozatrudnionym lub zatrudniasz ludzi to sprawdź czy musisz prowadzić firmę dłużej niż 3 miesiące bez zwracania pomocy od państwa bo … Czytaj całość

07-04-2020

NikosJaka pomoc ??? Przychody =dochody według PiSu.

Rozwiń komentarze (3)