Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc państwa
07.01.2021 19:57

Tarcza finansowa 2.0. Od 15 stycznia skorzystają z niej kolejne przedsiębiorstwa

Od 15 stycznia z tzw. tarczy finansowej PFR 2.0 skorzystają takie branże, jak m.in. eventowa, florystyczna i ślubna oraz drukarnie - przypomina resort rozwoju, pracy i technologii. Z nowej edycji tarczy może skorzystać nawet do 70 tys. przedsiębiorstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Tarcza finansowa 2.0. Resort Wicepremiera Jarosława Gowina przypomina, że już wkrótce ruszą wypłaty. (Fot: KPRM)

"Już od 15 stycznia 2021 r. ze wsparcia z Tarczy Finansowej PFR 2.0 będą mogły skorzystać firmy z dodatkowych siedmiu kodów PKD. Wśród nich m.in. branża eventowa, florystyczna i ślubna oraz drukarnie" - przypomniało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

We wtorek rząd przyjął uchwały ws. tarczy finansowej PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm oraz noweli pierwszej odsłony tarczy finansowej. W money.pl szczegółowo omawialiśmy przyjęte tego dnia akty prawne.

Tarcza 2.0 dla mikro, małych i średnich firm będzie mieć budżet na poziomie 13 mld złotych. 6,5 mld złotych trafi do mikrofirm, a drugie 6,5 mld - do małych i średnich przedsiębiorstw.

Bunt firm przeciw lockdownowi. "Podejmowane są zdecydowane działania"

Pieniądze trafią do przedsiębiorców od 15 stycznia 2021 roku. Będą wypłacane do końca marca.

Aby uzyskać subwencję należy m.in. prowadzić działalności w ramach co najmniej jednego określonego w programie kodu PKD i odnotować "określony spadek obrotów". Warunkiem umorzenia 100 proc. subwencji jest m.in: "kontynuacja prowadzenia działalności gospodarczej; utrzymanie średniego zatrudnienia (mikroprzedsiębiorstwa) lub rozliczenie nadwyżki udzielonej subwencji (MŚP)".

Zgodnie z szacunkami Polskiego Funduszu Rozwoju z finansowania mogłoby skorzystać do 70 tys. przedsiębiorstw.

W ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla małych i średnich firm wsparciem zostało objętych ok. 40 branż - m.in. sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach; sprzedaż detaliczna żywności, napojów i wyrobów tytoniowych prowadzona na straganach i targowiskach; hotele i podobne obiekty zakwaterowania; restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne.

W wyniku konsultacji społecznych - jak informowało CIR - do programu dodane zostały także nowe branże: "sprzedaż detaliczna kwiatów, roślin, nasion, nawozów, żywych zwierząt domowych; karmy dla zwierząt domowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach; produkcja pozostałych wyrobów z papieru i tektur; pozostałe drukowanie; działalność usługowa związana z przygotowywaniem do druku; introligatorstwo i podobne usługi; działalność agencji reklamowych; pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2021

thy6tjuNiestety wsparcie dla firm w celu podtrzymania stanowisk pracy !!!!!!!!!! .Firmy przed pandemią miały się bardzo dobrze a właściciele nich … Czytaj całość

08-01-2021

BikDlaczego kłamiecie razem z rządem ? Nowopowstałe firmy nic nie dostały a są zamknięte od 16 października i zero pomocy czy to z tarczy 2.0 czy z 0.6 … Czytaj całość

07-01-2021

JoebarPompujcie ,pompujcie. Potem podwyższajcie podatki i wszyscy pójdą z torbami albo wyjadą z Polski.

Rozwiń komentarze (16)