Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza Finansowa 2.0. Rośnie liczba branż

Do 45 wzrosła liczba branż objętych Tarczą Finansową PFR dla mikro, małych i średnich firm. To decyzja Rady Ministrów, po konsultacjach z przedsiębiorcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Premier Mateusz Morawiecki (Fot: Krystian Maj, KPRM)

Rada Ministrów zdecydowała: liczba branż (kodów PKD) objętych Tarczą Finansową PFR 2.0 wzrosła z 38 do 45. Jak informuje PFR, jest to efekt licznych konsultacji z przedsiębiorcami.

"Rozszerzenie liczby branż do 45, całkowite umorzenia subwencji z Tarczy Finansowej PFR 1.0 dla najbardziej poszkodowanych firm czy rozszerzenie możliwości skorzystania z Tarczy 2.0 – oto kluczowe postanowienia zawarte w przyjętej przez Radę Ministrów uchwale w sprawie rządowego programu Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm" - czytamy w komunikacie PFR.

Uchwała Rady Ministrów zakłada umorzenie pełnej kwoty subwencji uzyskanej w ramach Tarczy Finansowej 1.0 dla branż najbardziej poszkodowanych, bez konieczności spełnienia warunku o utrzymaniu stanu zatrudnienia. Zakładana kwota umorzenia to łącznie ok. 6,7 mld zł.

Mniejsze butelki przez podatek cukrowy. "Zobaczymy, czy to się okaże sukcesem"

W treści uchwały rozszerzona została lista kodów PKD - z 38 do 45. Dzięki temu na wsparcie mogą liczyć np. branże targowa i edukacyjna, szkoły oraz drukarnie.

Z Tarczy Finansowej PFR 2.0 będą mogły skorzystać także firmy, które nie mały osób zatrudnionych na etatach w grudniu 2019 roku, ale zatrudniały pracowników w lipcu 2020 roku.

"Ten zapis jest jednym z ważnych rezultatów konsultacji z przedstawicielami branż. Rozszerza on możliwość ubiegania się o wsparcie dla większej liczby firm np. z branży fitness" - podano w komunikacie.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 zostanie uruchomiona 15 stycznia. Od tego dnia aż do końca lutego najbardziej poszkodowani przedsiębiorcy będą mogli złożyć wniosek o subwencje za pomocą systemów bankowości elektronicznej.

Zgodnie z założeniami, program skierowany jest do kilkudziesięciu tysięcy firm, a szacowane wsparcie w ramach Tarczy 2.0 to 13 mld zł.

Łącznie z umorzeniem subwencji w ramach Tarczy 1.0 strumień finansowego wsparcia, który popłynie do 45 najbardziej poszkodowanych branż może wynieść 20 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, rada ministrów, Tarcza finansowa PFR, uchwała, koronawirus, msp, firma, przedsiębiorcy, pomoc, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-01-2021

fearsrząd, który dba o firmy, pracowników, ludzi to najlepszy rząd jaki mogliśmy sobie wyobrazić. oczywiście lewactwo pluje ale wg ich chorej teorii to … Czytaj całość

07-01-2021

rumburakWsparcie tarcz antykryzysowych nie pozostawia bez pomocy nikogo. To wielki i bardzo potrzebny projekt.

07-01-2021

shaniaZnakomite wiadomości. Nasza gospodarka otrzymuje ogromne wsparcie ale dzięki temu nie ma kryzysu i wzrostu bezrobocia. A to najważniejsze dla każdego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (44)