Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa. 56,3 mld zł trafiło do polskich firm w ramach subwencji

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 312 241 firm - podał Polski Fundusz Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Prezes Polskiego Fundusz Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Powrót do aktywności gospodarczej sprzed pandemii zajmie minimum trzy-cztery kwartały z uwagi na słabszy eksport i inwestycje prywatne, przekonywał prezes Polskiego Fundusz Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75 proc. subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. PFR rozpoczął też wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

"Ponad 312 tys. przedsiębiorstw otrzymało łącznie 56,3 mld zł subwencji #TarczaFinansowaPFR. Do mikrofirm trafiło już 17 mld zł, a do małych i średnich 39,3 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, Tarcza finansowa PFR, tarcza, mśp, msp
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2020

pojaMnie ta subwencja PFR bardzo pomogła, utrzymałam miejsca pracy, miałam za co opłacić czynsz, jestem zadowolona :)

09-07-2020

ZainteresowanyIle trwa procedura wyjaśniająca w PFR i dlaczego w regulaminie nie ma wskazanych żadnych terminów - o tym napiszcie!

25-07-2020

Karla rWszelkie informacje otrzymasz na infolinii PFR: 0 800 800 120 Napisz sobie o co chcesz zapytac ,wszystko wyjaśnią. Fakt czasem trzeba chwilke … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)