Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza finansowa. Do firm trafiło już 57,8 mld złotych

3
Podziel się

57,8 mld złotych trafiło do ponad 332,6 tys. firm z tarczy finansowej, o czym poinformował Polski Fundusz Rozwoju.

Na zdjęciu prezes PFR Paweł Borys.
Na zdjęciu prezes PFR Paweł Borys. (KPRM)
bEioJdVN

"Ponad 3 mln pracowników zatrudniają firmy, które otrzymały subwencje z tarczy finansowej. Łącznie do mikroprzedsiębiorstw trafiło wsparcie w wysokości 17,6 mld złotych, a do małych i średnich firm 40,2 mld złotych" - poinformowało PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Łączna wartość pomocy w ramach tarczy finansowej ma sięgnąć poziomu 75 mld złotych.

O pomoc z tarczy finansowej PFR dla małych i średnich firm można starać się tylko do końca lipca. Po tym czasie pozostanie już tylko możliwość wsparcia tych największych. Natomiast w programie "Money. To się liczy" szef PFR Paweł Borys zapowiedział, że w przyszłości będzie kontrola firm, które otrzymały wsparcie.

bEioJdVP
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza finansowa do weryfikacji. PFR zapowiada kontrole firm

- Musimy zweryfikować czy pieniądze publiczne trafiły do firm, które tej pomocy potrzebowały - powiedział prezes Polskiej Fundacji Rozwoju w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem.

Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. złotych, a MŚP do 3,5 mln złotych. 75 proc. subwencji może zostać umorzona, jednak wyłącznie pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. PFR rozpoczął też wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEioJdWq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Sabina 333
11 miesięcy temu
Z tego co czytałam pieniądze jeszcze sa a termin składania wniosków jest do końca lipca. więc warto . Sama pieniądze miałam w kilka dni. Jeśli spełniamy wszelkie wymogi to nie ma żadnego problemu, ale jeśli ktoś nie wie co mu sie należy to można zadzwonić na infolinię PFR: 0 800 800 120 Bez problemu wszystko wyjasnia.
patrykowski77
11 miesięcy temu
Wczoraj na portalu Gazeta Polwiad czytałem jak młody gościu zarobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Więc jak widać na tym świecie wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się bardziej bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, smutne ale prawdziwe. Najlepiej poczytać w google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
shoot
11 miesięcy temu
Co za brednie i reżimowa propaganda
bEioJdWr