Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza finansowa PFR. Do firm popłynęło ponad 50 mld złotych

Ponad 273 tys. firm otrzymało subwencje z tzw. tarczy finansowej. Łącznie Polski Fundusz Rozwoju wypłacił za pośrednictwem banków 50,8 mld zł, o czym poinformował PFR.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

"Prawie 2,6 mln pracowników zatrudniają firmy, które otrzymały subwencje #TarczaFinansowaPFR. Na konta mikrofirm trafiło do tej pory 15 mld zł, a do małych i średnich 35,8 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od końcówki kwietnia 17 komercyjnych banków oraz większość spółdzielczych udostępnia możliwość złożenia elektronicznego wniosku o udzielenie subwencji w ramach programu.

Tarcza przewiduje, że mikrofirmy, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa mogą łącznie uzyskać 75 mld zł. Mikrofirma może łącznie uzyskać pomoc do 324 tys. zł, natomiast MŚP - do 3,5 mln zł.

Zobacz też: Tarcza finansowa PFR. Pieniądze wciąż czekają, zostało 1,5 miesiąca

"Właśnie przekroczyliśmy półmetek w środkach z #TarczaFinansowaPFR. 270 tys firm otrzymało 50 mld zł finansowania, które chroni 2,6 mln miejsc pracy. Program dla MŚP trwa do 31 lipca, a dla dużych firm do końca roku" - napisał na Twitterze prezes PFR Paweł Borys.

Tarcza finansowa to element wsparcia od państwa dla firm dotkniętych kryzysem z powodu pandemii koronawirusa. Za program odpowiada Polski Fundusz Rozwoju. Wsparcie ma formę subwencji, które później w trzech czwartych mogą zostać umorzone. Warunkiem tutaj jest utrzymanie miejsc pracy i działalności.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2020

MgCiekawe kto dostał zatrudniamy 5 osób i dostaliśmy odmowę bo 2019 roku nie terminowo zapłaciliśmy podatek

19-06-2020

BartekIle poszło do Szumowskich?

18-06-2020

lBolekPewnie Szumowscy dostali większość.....

Rozwiń komentarze (14)