Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza finansowa PFR. Do firm popłynęło ponad 50 mld złotych

14
Podziel się

Ponad 273 tys. firm otrzymało subwencje z tzw. tarczy finansowej. Łącznie Polski Fundusz Rozwoju wypłacił za pośrednictwem banków 50,8 mld zł, o czym poinformował PFR.

Tarcza finansowa PFR. Do firm popłynęło ponad 50 mld złotych
(Materiały prasowe)
bDHGTdsR

"Prawie 2,6 mln pracowników zatrudniają firmy, które otrzymały subwencje #TarczaFinansowaPFR. Na konta mikrofirm trafiło do tej pory 15 mld zł, a do małych i średnich 35,8 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od końcówki kwietnia 17 komercyjnych banków oraz większość spółdzielczych udostępnia możliwość złożenia elektronicznego wniosku o udzielenie subwencji w ramach programu.

Tarcza przewiduje, że mikrofirmy, małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa mogą łącznie uzyskać 75 mld zł. Mikrofirma może łącznie uzyskać pomoc do 324 tys. zł, natomiast MŚP - do 3,5 mln zł.

bDHGTdsT
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza finansowa PFR. Pieniądze wciąż czekają, zostało 1,5 miesiąca

"Właśnie przekroczyliśmy półmetek w środkach z #TarczaFinansowaPFR. 270 tys firm otrzymało 50 mld zł finansowania, które chroni 2,6 mln miejsc pracy. Program dla MŚP trwa do 31 lipca, a dla dużych firm do końca roku" - napisał na Twitterze prezes PFR Paweł Borys.

Tarcza finansowa to element wsparcia od państwa dla firm dotkniętych kryzysem z powodu pandemii koronawirusa. Za program odpowiada Polski Fundusz Rozwoju. Wsparcie ma formę subwencji, które później w trzech czwartych mogą zostać umorzone. Warunkiem tutaj jest utrzymanie miejsc pracy i działalności.

bDHGTdsZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHGTdtu
Źródło:
KOMENTARZE
(14)
Mg
8 miesięcy temu
Ciekawe kto dostał zatrudniamy 5 osób i dostaliśmy odmowę bo 2019 roku nie terminowo zapłaciliśmy podatek
Bartek
8 miesięcy temu
Ile poszło do Szumowskich?
lBolek
8 miesięcy temu
Pewnie Szumowscy dostali większość.....
bDHGTdtv
jarek
7 miesięcy temu
Ja osobiście skorzystałem z pomocy tarczy finansowej i bardzo się z tego ciesze. Dochody spadły mi na tyle, że ciężko było mi spłacić zaległe pensje, raty itp. Tutaj kilka chwil ze stroną PFR i wniosek został wysłany momentalnie. Same środki finansowe, również szybko znalazły się u mnie ;)
prywaciarz
8 miesięcy temu
super o widzę że negujący zaspali ale zaraz dostaną sygnał bo zaspali