Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firmy
07.05.2020 21:14

Tarcza finansowa PFR. Do przedsiębiorców trafiło już łącznie 10 mld złotych

Średnia kwota subwencji z tarczy finansowej PFR w przypadku mikrofirm to 72 tys. złotych, a dla małych i średnich - 690 tys. złotych. Takie dane przekazał prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys za pośrednictwem Twittera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
O realizacji tzw. tarczy finansowej mówi prezes PFR Paweł Borys.

"Po pierwszym tygodniu #TarczaFinansowaPFR średnia kwota subwencji dla mikrofirm to 72 tys. zł oraz 690 tys. zł dla MSP. Średni czas od złożenia poprawnego wniosku o subwencje do jej wypłaty wynosi ok. 24 godzin" - napisał na Twitterze Paweł Borys.

Prezes PFR podał również, że "średni spadek przychodów beneficjentów" w wyniku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa wynosi 50 proc.

Z informacji przekazanych przez Borysa wynika, że subwencje z tzw. tarczy finansowej trafiły już do 50 tys. mikro-, małych i średnich firm. Łącznie z programu pomocowego do przedsiębiorców popłynęło 10 mld złotych - o czym napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Koronawirus uderzył w hotele Gołębiewski. "Trzy lata wychodzenia ze strat"

"Ratujemy miejsca pracy, by jak najszybciej uruchomić polską gospodarkę na nowo" - napisał premier.

Tarcza finansowa to element wsparcia od państwa dla firm dotkniętych kryzysem z powodu epidemii koronawirusa. Za program odpowiada Polski Fundusz Rozwoju. Wsparcie ma formę subwencji, które później w dużej części mogą zostać umorzone. Cały program ma wartość 100 mld złotych (z czego umorzone może być do 60 mld).

Według wstępnych szacunków PFR, tarcza finansowa może objąć nawet 670 tys. przedsiębiorców.

Nawet 300 tys. zł na bieżącą działalność mogą pożyczyć od PFR mikrofirmy. A za rok starać się o umorzenie nawet 75 proc. kwoty
Tarcza finansowa dla mikrofirm. Zobacz, ile możesz dostać [PORADNIK]

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-05-2020

IzaakMiejmy nadzieję, że w miarę odmrażania pomoc przestanie być potrzebna. I tak nasza gospodarka ma relatywnie niskie straty.

09-05-2020

RadekTarcza antykryzysowa to ogromna pomoc dla przedsiębiorców, dobra robota.

09-05-2020

RobinCały program ma wartość 100 mld, to jest dowód na to że rząd dba o dobro obywateli i zapewni im bezpieczeństwo podczas każdego kryzysu, a właśnie taka … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (41)