Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nominacja
16.06.2020 06:54

Tomasz Zdzikot nowym prezesem Poczty Polskiej

Tomasz Zdzikot został wybrany na prezesa Poczty Polskiej przez radę nadzorczą. Świeżo upieczony prezes pełnił to stanowisko już od 2,5 miesiąca, kiedy to został na nie oddelegowany po odejściu Przemysława Sypniewskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Poczta Polska, Twitter.com)
Tomasz Zdzikot (na zdjęciu) został prezesem zarządu Poczty Polskiej.

Tomasz Zdzikot do Poczty Polskiej zawitał 2,5 miesiąca temu, kiedy to na fotel prezesa zamienił biuro sekretarza stanu w ministerstwie obrony narodowej. Wtedy jednak wyłącznie pełnił obowiązki szefa zarządu. Teraz objął to stanowisko oficjalnie, ponieważ wygrał rozpisany na nie konkurs.

Operator pocztowy poinformował o nominacji m.in. na Twitterze. Zapewnił tam również, że "wybór prezesa zarządu poprzedzony był postępowaniem kwalifikacyjnym, w którym wzięło udział 10 kandydatów". Tym samym Zdzikot dokończy IV kadencję obecnego zarządu.

Pierwotnie Tomasz Zdzikot miał zagwarantować współpracę Poczty Polskiej przy organizacji majowych wyborów korespondencyjnych. Z tego też powodu Przemysław Sypniewski, ówczesny prezes PP, podał się do dymisji. Ostatecznie jednak wybory się nie odbyły.

Zobacz też: Trend tak szybko się nie zmieni. Anna Szmeja pewna pozycji galerii handlowych

Nominację Zdzikota krytycznie oceniali pocztowi związkowcy w rozmowie z money.pl. Uważali oni, że p.o. prezesa ma zapewnić współpracę Wojsk Obrony Terytorialnej przy organizacji wyborów kopertowych.

Tomasz Zdzikot jest byłym wiceministrem obrony narodowej a zarazem bliskim współpracownikiem Mariusza Błaszczaka. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Oprócz tego ukończył także m.in. Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego oraz Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

osłupiały...kuźwa, przeca on nawet listonoszem nie był...

16-06-2020

jakubJedno oko na Maroko. Nie ufam ludziom ,którzy nie patrzą prosto w oczy.

16-06-2020

Bźdikotto jego prawdziwe szlacheckie nazwisko którego się wstydzi.

Rozwiń komentarze (132)