Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Umowa kupna-sprzedaży. Wzór dokumentu

Jeżeli transakcji sprzedaży dokonują osoby fizyczne, a nie przedsiębiorcy, nieodzownie będzie trzeba przygotować umowę kupna-sprzedaży. Wszystko dlatego, że osoba fizyczna nie jest upoważniona do wystawienia faktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Dzięki zasadzie swobody zawierania umów sposób zawarcia umowy kupna-sprzedaży nie jest ściśle określony

Wzór umowy kupna-sprzedaży

Na początek przeanalizujmy, jak wygląda wzór umowy kupna-sprzedaży.

(WP.PL)
umowa kupna-sprzedaży - wzór (1)
(WP.PL)
umowa kupna-sprzedaży - wzór (2)

Jest to oczywiście wzór. Można go dopasować do swoich celów. Prawo nie określa żadnych obowiązkowych elementów takiej umowy. Umowa kupna-sprzedaży jest bowiem sporządzana na bazie swobody zawierania umów. Może być więc teoretycznie zawarta nawet ustnie.

Umowa kupna-sprzedaży – jaka cena rzeczy?

Cena rzeczy, która jest wpisana do umowy, jest kwotą rzeczywiście trafiającą do sprzedającego albo jako gotówka, albo przelewem na konto. Może się zdarzyć, że rozliczenie transakcji nastąpi później. Wtedy dobrze jest ustalić wysokość zaliczki albo zadatku.

Jeżeli umowa kupna-sprzedaży dotyczy samochodu, to warto do takiej umowy dopisać oświadczenie kupującego, że jest mu znany stan techniczny, a także że nie zechce dochodzić z tego powodu żadnych praw. Nie znaczy to jednak, że w przypadku niesprawności samochodu, kupujący będzie bezradny. Ma prawo skorzystania z rękojmi.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz