Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
umowa najmu
21.03.2019 10:28

Umowa najmu mieszkania – wzór dokumentu z omówieniem

Najem mieszkania to jeden z najczęstszych przypadków, gdy trzeba sporządzić umowę najmu. Zobacz, jak właściwie sporządzić umowę najmu mieszkania, tak by zagwarantować sobie należytą ochronę. Na koniec krótkie omówienie tego wzoru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
W umowie najmu powinny pojawić się określone elementy, w tym dane stron, informacje o mieszkaniu i zastrzeżenia dotyczące wypowiedzenia umowy

Umowa najmu mieszkania – wzór

(WP.PL)
Umowa najmu mieszkania - przykładowy wzór, 1. strona
(WP.PL)
Umowa najmu mieszkania - przykładowy wzór, 2. strona

Umowa najmu mieszkania – omówienie

Pora przejść do krótkich wyjaśnień. W przypadku najmu mieszkania trzeba pamiętać o tym, żeby dokładnie opisać przedmiot najmu. Określić metraż, opisać konkretne pomieszczenia itd. Co istotne warto już na początku umówić się, w jakich sytuacjach umowa może zostać wypowiedziana.

Najemca zobowiązuje się do płacenia za to, że może skorzystać z naszego mieszkania. Niewielu wie, że opłata czynszu nie musi być wnoszona w pieniądzu. Najemca może też świadczyć określone usługi na naszą rzecz. Dobrze jednak za każdym razem określić, w jakim dniu dokonywane będzie rozliczenie najmu.

Wynajmujący musi przekazać mieszkanie w stanie nadającym się do użytku. Ma też obowiązek dokonywania koniecznych napraw. Oczywiście jeśli obie strony umówimy się inaczej, nie trzeba takiej zasady stosować.

Najemca ma obowiązek płacenia czynszu w umówionej wysokości. Najemca może wynajmować i przekazywać przedmiot najmu innym osobom, o ile strony nie umówiły się, że takie postępowanie jest zabronione.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-03-2019

ZbigniewSzanowni Państwo redaktorzy. Ten wzór jest kompromitujący. Wewnętrznie sprzeczny. Niezgodny z prawem. z prawem. Narażający osoby korzystające z niego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)