Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Upadek Neckermanna. Prokuratura sprawdzi, czy nie wprowadzono w błąd klientów

Neckermann Polska tuż przed swoim upadkiem zapewniał, że wszystkie wykupione podróże odbędą się zgodnie z planem. Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdzi, czy nie doszło do popełnienia oszustwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Prokuratura zajęła się Neckermannem. (Fot: WP.PL)

Zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury jeden z warszawskich adwokatów. W jego ocenie, przedstawiciele spółki Neckermann Polska wprowadzili w błąd klientów, którzy zawarli umowy z biurem w dniach 23-25 września. Dlaczego? Ponieważ 23 września firma wydała komunikat, w którym przekonywała, że nie ma obaw co do sytuacji finansowej spółki.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła już śledztwo w tej sprawie. Rzecznik jednostki prokurator Łukasz Łapczyński przekazał, że postępowanie dotyczy podejrzenia doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób, które zawarły umowy z biurem podróży, poprzez wprowadzenie w błąd co do możliwości wywiązania się z umów i kontynuacji świadczenia usług.

Za ten czyn jest przewidziana kara nawet do 8 lat więzienia. Prokuratura jednak zapewnia, że obecnie śledztwo jest prowadzone "w sprawie" i dotychczas nikt nie usłyszał zarzutów.

Zobacz także: Prezes Neckermann Polska pisał: "chce mi się płakać". "Nie dziwię mu się"

Sprawa ma związek z ogłoszeniem bankructwa przez brytyjskie biuro podróży Thomas Cook, który ogłosiło to światu 23 września. Neckermann Polska jeszcze tego samego dnia uspokoił swoich klientów, że nie wpłynie to na działalność ich spółki – choć Neckermann był satelicką firmą Cooka.

Sytuacja uległa zmianie zaledwie dwa dni później, kiedy to Neckermann ogłosił niewypłacalność i złożył stosowne dokumenty w urzędzie marszałkowskim. W tamtym momencie poza granicami Polski znalazło się 3,6 tys. turystów, którym wakacje miało zapewnić upadające biuro. Marszałek województwa tego samego dnia wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2019

asdaddSzkoda tego biura. To są skutki tworzenia olbrzymich molochów finansowych i wykupywania udziałów w wielu podmiotach. Jeden ciągnie za sobą całą … Czytaj całość

19-10-2019

za toI jeszcze za to, że w poniedziałek twierdzili, że polskiego nekermanna nie dotknie bankructwo.

17-10-2019

MonikaGimbaza pisze tytuły ? Zjedzono CZY ??? Ktoś kontroluje pracowników czy każdy robi co chce ???

Rozwiń komentarze (4)