Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
16.01.2020 13:53

Wakacje.pl ratują urlopy klientów Neckermanna

Większość klientów, która rezerwowała wycieczki tego touroperatora za pośrednictwem Wakacje.pl, skorzysta z bezpłatnej usługi "Promesa Pewne Wakacje", dzięki której będą mogli wybrać inny wyjazd i nie zmieniać swoich wakacyjnych planów – dowiaduje się money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
(Fot: WP.PL)

Bankructwo brytyjskiego biura Thomas Cook i zgłoszenie niewypłacalności przez ich polską spółkę Neckermann przeraziły klientów, którzy zaplanowali urlopy z tym biurem podróży. Na szczęście większość klientów, która rezerwowała wycieczki tego Touroperatora za pośrednictwem Wakacje.pl, skorzysta z bezpłatnej usługi "Promesa Pewne Wakacje", dzięki której będą mogli wybrać inny wyjazd i nie zmieniać swoich wakacyjnych planów.

Zanim pojawił się komunikat o niewypłacalności polskiego biura, Wakacje.pl w skrajnych przypadkach już wspierały tych, którzy mieli problemy z zakwaterowaniem m.in. na Majorce, dokupując doby hotelowe oraz organizując bilety lotnicze na wcześniejszy powrót do Polski.

Informacja o niewypłacalności biura podróży nie musi oznaczać odwołanych wakacji.

Usługa o nazwie Promesa Pewne Wakacje, dostępna bezpłatnie dla wszystkich klientów Wakacje.pl, jest pewnym i sprawdzonym zabezpieczeniem na takie sytuacje. Dzięki niej klienci mają pewność, że w razie problemów biura podróży będą mogli niemal natychmiast wybrać inną wycieczkę z portfolio Wakacje.pl i pojechać na wakacje bez przekładania zaplanowanego urlopu. Alternatyw nie zabraknie, bo w serwisie i salonach Wakacje.pl znajduje się ponad 100 biur podróży.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Promesa Pewne Wakacje: zabezpieczenie proste i skuteczne

Unikalność Promesy Pewne Wakacje polega na tym, że w awaryjnej sytuacji to Wakacje.pl przejmują dochodzenie przysługujących klientowi roszczeń, a klient bez udziału w skomplikowanej procedurze i bez oczekiwania na zwrot środków z Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora oraz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego może skorzystać z oferty innego biura podróży.

– To oznacza, że kiedy wycieczka zostaje anulowana przez biuro podróży, odwołana z powodu wystąpienia sił wyższych, lub – jak w przypadku Neckermanna – zostaje ogłoszona niewypłacalność lub upadłość biura podróży, klient nie musi zwracać się do Marszałka Województwa o zwrot wpłaconych środków z Gwarancji Ubezpieczeniowej Organizatora. Ten proces może trwać bardzo długo i zwykle oznacza, że środki przeznaczone na wakacje zostaną zamrożone. Chcieliśmy pomóc naszym klientom uniknąć takich sytuacji – tłumaczy Dariusz Górzny, prezes zarządu Wakacje.pl.

Neckermann Polska. Biuro podróży wstrzymało sprzedaż wycieczek
Neckermann Polska niewypłacalny. Jest oficjalne oświadczenie

Przestroga na przyszłość?

Obecna sytuacja pokazuje, że warto korzystać z tego typu dostępnych na rynku produktów, oszczędzając nerwów i zapewniając sobie dodatkowe zabezpieczenie. – W świetle bogatej oferty dostępnej na serwisie możemy błyskawicznie reagować, proponując zbliżone standardem wycieczki innych Touroperatorów tak, aby nie rezygnować z wymarzonych wakacji – dodaje Dariusz Górzny.

W biurach podróży trwa właśnie przedsprzedaż ofert na Lato 2020, Wakacje.pl oferują klientom uzupełnienie swojej rezerwacji o bezpłatną usługę Promesy Pewne Wakacje, która zabezpieczy ich przyszłoroczny na wypadek odwołania wycieczki lub niewypłacalności biura. Dzięki temu klienci Agenta mogą bez obaw rezerwować swój wyjazd z tak dużym wyprzedzeniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: turystyka, neckermann, neckermann polska, msp, wakacje.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2019

Tomek KucharzTrochę wygląda to jak artykuł sponsorowany, ale jeżeli to prawda, to jest to interesująca opcja.

25-09-2019

elipsaW niedzielę rzecznika plajtującego biura podróży wprowadziła wszystkich w błąd (uspakajała, zapewniała, rozwiewała) Takie karygodne zachowania nie … Czytaj całość

25-09-2019

GPAle propaganda. Artykuł na zamówienie.

Rozwiń komentarze (52)