Notowania

msp
29.05.2019 09:08

Wydatki na parking w koszty? Na pewno nie całość

Nie tylko wydatki na paliwo, ale również na parking. Od początku roku przedsiębiorcy nie wrzucą już ich w całości w koszty. Skarbówka nie pozostawia wątpliwości - będzie można odliczyć tylko 75 proc. z nich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Jak informuje "Rzeczpospolita", to efekt zmiany przepisów od 1 stycznia.

Przedsiębiorcy nie mogą już dowolnie wrzucać w koszty wszystkich wydatków związanych z użytkowaniem samochodu. Od 2019 roku obowiązuje bowiem limit kosztów, wynoszący 75 proc. wydatków.

Mowa oczywiście o samochodzie, który jest wykorzystywany nie tylko służbowo, ale również prywatnie. Fiskus uznał, że w takich przypadkach odliczanie pełnych kosztów nie jest uczciwe. Stąd limit.

Obejrzyj: Klient nie płaci za fakturę? Co można zrobić?

A ten obowiązuje nie tylko na tankowanie. Podobnie jest na przykład w kwestii opłat za parkowanie.

"Do wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego zaliczamy także opłaty parkingowe. Wobec powyższego wydatki na miejsce postojowe (własne, za które płaci się czynsz do wspólnoty lub wynajmowane) albo garaż (własny lub wynajmowany) podlegają limitowi kosztów" - poinformował "Rz" resort finansów.

Urząd pracy w Łodzi. Około 500 tys. osób niepełnosprawnych, mogłoby zasilić rynek pracy.
Niepełnosprawni ratują firmy. Coraz więcej pracodawców sięga po tych kandydatów

- To restrykcyjne stanowisko, skarbówka bardzo szeroko rozumie pojęcie "koszty używania samochody" - mówi dziennikowi Marta Szafarowska, doradca podatkowy w kancelarii Gekko Taxens.

Węgierski start-up ma ambitne plany nad Wisłą
"Uber branży rekrutacyjnej" startuje w Polsce. Nawet 10 tys. zł za znalezienie pracownika

I zwraca uwagę, że pełne odliczenie powinno przysługiwać tym, którzy na przykład wynajmują parking dla swoich klientów. Wtedy koszty nie są przecież przypisane do konkretnego samochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2019

Wielka nieuczciwość w CzechachOd 1991 roku czeski przedsiębiorca może zakupić każdy potrzebny mu środek transportu(też rower, motocykl etc) i odliczyć PEŁNY VAT. Również od paliw, … Czytaj całość

29-05-2019

Będzie pięknieKolejne patriotyczne hufce ruszają do boju z przedsiębiorcami. Po co przedłużać dorzynanie, zakazać działalności gospodarczej i dać wszystkim 3000+.

29-05-2019

raz dwa trzyw jedną stronę trzeba płącić a w drugą już nie idzie tak dobrze zawsze nas okradną

Rozwiń komentarze (10)