Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wyniki Biedronki. Popularny dyskont zarobił 2,2 mld zł

6
Podziel się

Zysk Biedronki w 2019 roku w Polsce wyniósł 2,2 mld zł – tyle zarobiła spółka Jeronimo Martins Polska, operator popularnego dyskontu. Podatek dochodowy wyliczono na prawie 500 mln zł.

Sprzedaż w Biedronce wzrosła w 2019 roku o 8,8 proc.
Sprzedaż w Biedronce wzrosła w 2019 roku o 8,8 proc. (Wikimedia Commons)
bErLXZSJ

Sprzedaż w 2019 roku wzrosłą o 8,8 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem i wyniosła 54,3 mld zł.

Z kolei przychody operacyjne wyniosły 55,6 mld, a koszty operacyjne 52,82 mld zł, co przełożyło się na zysk operacyjny na poziomie 2,8 mld zł. Po odliczeniu m. in. podatku dochodowego, który wyniósł 492 mln zł, firma wypracowała zysk netto w kwocie 2,24 mld zł.

Portugalska Grupa Jeronimo Martins opublikowała wyniki finansowe za 2019 rok już w lutym, ale nie podała, ile zarobił operator Biedronki, spółka Jeronimo Martins Polska. Wyniki operatora Biedronki opisał portal dlahandlu.pl.

bErLXZSL
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Na koniec roku 2019 roku zatrudnienie w spółce przekroczyło 68 tys. pracowników, a Biedronka posiadała 3 002 sklepy. W 2019 roku otwarto 33 sklepy w formacie mini i 95 regularnych sklepów, czyli w sumie 102 placówki. Z kolei do końca 2020 roku dyskont zamierza uruchomić kolejnych 100 placówek.

Biedronka nadal traktuje priorytetowo wzmocnienie jakości asortymentu. W 2019 roku kontynuowała inwestycje w rozwój marki własnej, wprowadzając do regularnego asortymentu 139 produktów.

bErLXZSR

Wczoraj informowaliśmy, że właściciel Biedronki chce renegocjowaćpłacone przez sieć czynsze. Firma wskazuje, że musi szukać dodatkowych pieniędzy, bo wydaje sporo na środki czystości czy dodatkowe pensje

Po wybuchu epidemii koronawirusa, na początku kwietnia 2020 roku, Biedronka wprowadziła możliwość płatności za zakupy z dostawą do domu w 10 miastach w ponad 100 sklepach sieci poprzez aplikację mobilną Glovo i online.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bErLXZSS

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErLXZTm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Jerzy
rok temu
Biedronka jak i inne sieci handlowe są własnością prywatnych właścicieli - nie państwa. Jednak Państwo właściciela dba o niego nie tak jak Polska o swoich przedsiębiorców. Budowa sieci państwowych sklepów skończyła się już dawno w świecie a w Polsce z upadkiem PZPR. Teraz neo PZPR czyli PiS chce reaktywować te relikty przeszłości.
Ewa
rok temu
I z czego się cieszyć. To powinna być Polska firma.... Zysk utrzymuje zapewne Portugalię.
księgowa
rok temu
Zapłacili 1% swoich przychodów, to bardzo, bardzo, mało.
bErLXZTn
Paweł
rok temu
żeby kupować w polskich sklepach tzw patriotą być to trzeba mieć na to pieniądze a tu kryzys ludzi zwalniają no niestety każdy idzie tam gdzie taniej
ewelawka
rok temu
Polak dorabia obcy kapitał a od swojej wymaga że ho ho pss społem Polska leży i o tym sklepie pamiętają jak w biedronce nic nie ma