Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzór umowy najmu. Jak wygląda taki dokument?

0
Podziel się:

W przypadku najmu warto sporządzić umowę. Pozwoli to zabezpieczyć interesy obu stron.

Opracowując umowę najmu, warto sprawdzić w gotowym wzorze, czy zawarliśmy w niej wszystkie najważniejsze elementy
Opracowując umowę najmu, warto sprawdzić w gotowym wzorze, czy zawarliśmy w niej wszystkie najważniejsze elementy (Materiały prasowe)
bEJLREPV

Umowę najmu sporządzamy, gdy jako właściciel określonej nieruchomości lub ruchomości chcemy oddać najemcy w użytkowanie określony przedmiot najmu na umówiony okres. Najemca wtedy zobowiązuje się płacić za to, że może korzystać z tego przedmiotu najmu.

Umowa najmu – elementy

Najważniejszymi elementami umowy najmu jest określenie dokładnych danych stron, terminów płatności czynszu i określenie sposobu, w jaki może ona być wypowiedziana.

Czynsz nie musi być określony w formie pieniężnej. Prawo zakłada, że jeśli umowa zawierana jest na czas nieokreślony, to czynsz powinien być zapłacony do 10. Dnia miesiąca. Okres najmu może być dowolny, z tym że jeśli jest on dłuższy niż 10 lat, to uważa się, że po tym czasie umowa staje się umową na czas nieokreślony.

bEJLREPX

Przedmiotem najmu mogą być rzeczy ruchome, jak i nieruchomości. Najmem nie można objąć rzeczy, które się zużywają, a także praw. W umowie najmu koniecznie trzeba bardzo dokładnie opisać, co jest przedmiotem najmu. Dość często najmem objęte są nieruchomości.

Wzór umowy najmu – jak może wyglądać?

Zobacz przykładowy wzór umowy najmu:

bEJLREQd
bEJLREQy
KOMENTARZE
(0)