Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KOS
|

Żabka bije rekord. 7 tysięcy i ciągle im mało

22
Podziel się

Sieć sklepów powiększyła się i właśnie otworzyła 7-tysięczną placówkę. Lokalizacja nie jest przypadkowa – to miejscowość Biecz na Podkarpaciu. Sieć pokazuje w ten sposób, że priorytetem jest dla niej rozwój w małych miasteczkach.

Żabka bije rekord. 7 tysięcy i ciągle im mało
Żabka ma już 7 tys. sklepów. (Materiały prasowe)
bDTCBzcl

Jak podaje sama Żabka, to pierwszy sklep tej sieci w Bieczu. Placówka zlokalizowana jest na rynku. Prowadzić ma ją franczyzobiorczyni wraz z rodziną.

– Wcześniej pracowałam w cukierni, ale myślałam o własnym biznesie, by wreszcie być na swoim. Planuję prowadzić rodzinny sklep – mówi Anna Pilch, franczyzobiorczyni sklepu Żabka przy ul. Rynek 12 w Bieczu. Całkowita powierzchnia placówki to 140 mkw., a powierzchnia sali sprzedaży wynosi 68 mkw.

Jak podkreśla sama sieć, jej priorytety na teraz to rozwój w miejscowościach poniżej 50 tys. mieszkańców (Biecz liczy ich zaledwie 7 tysięcy). W ostatnim pandemicznym roku Żabka weszła do kolejnych 78 miasteczek, w których dotąd nie miała ani jednej placówki. To między innymi takie lokalizacje jak Cięcina na Śląsku czy Parzęczew w łódzkim.

bDTCBzcn
Zobacz także: Prezes Kazar: "zamknęliśmy sklep w warszawskiej Promenadzie"

– Obecnie nasza sieć to ponad 5 600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25 000 miejsc pracy – mówi Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska.

Dotąd Żabka rozwijała się głównie w dużych miastach. Jest też jedną z nielicznych, która może handlować w niedzielę. Pozwala jej na to status placówek pocztowych i umowy w tej sprawie z Pocztą Polską.

bDTCBzct

Choć 7 tysiecy sklepów może robić wrażenie, to jednak nadal największą siecią pod względem liczby placówek jest franczyzowa marka abc należąca do Eurocashu. Obecnie jest ich około 9 tysięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTCBzcO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
kp_
2 miesiące temu
na fb jest grupa poszkodowanych przez żabkę. liczy ponad 1700 osób.poniżej - nie wiem jak to się stało - wpisałem, że 100. pomyłka. ponad 1700. ja odpuściłem franczyzę po kilku miesiącach. umowa 70 stron o czymś świadczy. na szczęście, wyszedłem na zero. tyrając po kilkanaście godzin dziennie. kp
Hetman
2 miesiące temu
Obok mnie jest żabka zmienia się już 5 naiemca... Stego co słyszałem to żabka robi straszne przekręty na tych ludziach... Sztuczne manka itd... Ludzie popadaią w okropne długi
Lucyfer
2 miesiące temu
należy przypomnieć iż mocno współpracuje z Rydzykiem, może stąd te sukcesy
bDTCBzcP
Ojciec Dyrekt...
2 miesiące temu
Na tysiąclecie powstania partii ***jedna żabka dla każdego obywatela!!!!
Tak się
2 miesiące temu
mnoży jak się dzieli. Oto ponadczasowa zdemoralizowana spuścizna ruskich rządów. Mała, zielona niemoralna amfibia wie dobrze z kim się dzielić to i z pomnażaniem nie ma problemu.
...
Następna strona