Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rolnik
16.08.2010 06:20

75 tys. zł dla młodego rolnika - można już walczyć o pieniądze

W poprzednich programach na ułatwianie startu rolnikom można było otrzymać 50 tysięcy złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JWGreen/wikipedia.org)

*Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje od dziś wnioski o wsparcie na _ korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów _. *

Pomoc finansowana jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Od jutra, 17 sierpnia, o premię w wysokości 75 tysięcy złotych mogą ubiegać się młodzi rolnicy. W poprzednich programach na _ ułatwianie startu młodym rolnikom _ można było otrzymać 50 tysięcy złotych.

Minister rolnictwa Marek Sawicki podkreśla, że korzystniejsze niż dotąd są warunki otrzymania premii. - _ Rolnik, który chce skorzystać z premii musi mieć wykształcenie rolnicze i wiek do 40 lat. W momencie składania wniosku o wsparcie nie może prowadzić działalności rolniczej czy gospodarstwa _- mówi Andrzej Gros, dyrektor kujawsko-pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji.

Limit w Kujawsko-Pomorskiem wynosi 33 miliony złotych. Wystarczy go na premie dla 450 rolników. W całej Polsce, na _ ułatwianie startu młodym rolnikom _, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła w tym roku ponad 387 milionów złotych.

- _ Od 24 sierpnia rolnicy będą mogli też składać wnioski o pomoc na różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej _ - mówi prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej. Minister rolnictwa Marek Sawicki przypomina, że w sierpniu rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie z czterech działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich .

Polska jest liderem w wydawaniu unijnych pieniędzy na rozwój obszarów wiejskich. Pod tym względem wyprzedza między innymi Niemcy i Francję. Na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła prawie 16 miliardów złotych. Dotychczas zakontraktowano 80 procent środków przeznaczonych na ten cel dla naszego kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t74925.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/miliard;zlotych;na;dofinansowanie;przetworstwa;rolnego,168,0,654504.html) Miliard złotych na dofinansowanie przetwórstwa rolnego Na unijną pomoc mogą liczyć mikro i małe firmy. Dofinansowanie można otrzymać np. na zakup maszyn, inwestycje budowlane, czy zakup pojazdów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t74925.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unijne;fundusze;poprawiaja;sytuacje;gospodarstw,126,0,643966.html) Unijne fundusze poprawiają sytuację gospodarstw Dzięki dopłatom zwiększyła się przeciętna wielkość gospodarstw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska;i;wegry;chca;sprawiedliwej;polityki;rolnej;ue,95,0,649567.html) Polska i Węgry chcą sprawiedliwej polityki rolnej UE Ministrowie rolnictwa obu krajów spotkali się w Warszawie.
Tagi: rolnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz