Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Andrzej Duda na Kongresie 590 zapowiedział kolejne wsparcie dla biznesu. "Przedsiębiorczość dobrem Rzeczypospolitej"

65
Podziel się:

- Absolutna większość polskiego dobra narodowego wypracowywania jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa. (…) To przedsiębiorczość jest dobrem Rzeczypospolitej – mówił podczas otarcia Kongresu 590 prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział także kolejną ustawą o innowacyjności i zwrócił się do rządu o rozwiązania wspierające udzielanie kredytów przedsiębiorcom.

Andrzej Duda chce, by Podkarpacie było "polską Bawarią"
Andrzej Duda chce, by Podkarpacie było "polską Bawarią" (KPRP/Jakub Szymczuk)

- Absolutna większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa. (...) To przedsiębiorczość jest dobrem Rzeczypospolitej – mówił podczas otarcia Kongresu 590 prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział także kolejną ustawą o innowacyjności i zwrócił się do rządu o rozwiązania wspierające udzielanie kredytów przedsiębiorcom.

- Kongres pokazuje istotny obszar współpracy i woli tej współpracy między administracją a przedstawicielami szeroko pojętego biznesu. Zarówno firmy z różnym udziałem Skarbu Państwa, jak i te prywatne, są tym, co stanowi sól ziemi naszej gospodarki – przekonywał prezydent.

Zobacz także: Zobacz też, jak zrealizowany ma zostać sztandarowy projekt prezydenta:

Zapowiedź nowej ustawy

Andrzej Duda przypomniał, że małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 95 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych i to one tworzą większość miejsc pracy w kraju. – Nasza przedsiębiorczość rozwija się od 30 lat niemal swobodnie i to ona jest największym dobrem Rzeczypospolitej - mówił. Wsparciem dla wspomnianego rozwoju ma być ogłoszenie przez Jarosława Gowina "drugiej ustawy innowacyjnej".

- Ona będzie zachęcą do tego, by podejmować ryzyko wdrażania nowych rozwiązań w zamian za korzystne rozwiązania podatkowe, za co dziękuję wicepremierowi Morawieckiego - dodał.

Może być lepiej

Głowa państwa, choć chwaliła i dziękowała ministrom, wbiła jednak niewielką szpilkę rządowi. - Wierzę, że można przygotować jeszcze lepsze prawodawstwo - rzucił. Zdanie można odczytać przynajmniej na kilka sposobów. Mógł mieć na myśli ułatwienia dla przedsiębiorców, bowiem kilka chwil wcześniej apelował do obecnych na kongresie przedstawicieli biznesu, by wskazywali politykom swoje wizje i potrzeby. Równocześnie nie sposób zapomnieć o sporze z Ministerstwem Sprawiedliwości i wyrażanych wielokrotniekrytycznych ocen pod adresem jakości ustaw, które miały reformować sądownictwo.

- Realizacja naszego projektu, z którym szliśmy do wyborów, zarówno ja, jak i PiS, ma pozwolić na rozwinięcie skrzydeł Polski, umożliwić rozwój gospodarczy w każdej części kraju. On ma wyrównać pod względem rozwojowym regiony, ponieważ niektóre były z niesprawiedliwych względów pomijane. Chodzi o to, by Polak miał rzeczywiste prawo swobodnego wyboru miejsca zamieszkania - tłumaczył Duda.

Polska Bawaria

Ilustracją tej wizji było ostatnie zdanie w wystąpieniu prezydenta, które padało już z ust wielu polityków. Także podczas zeszłorocznej edycji kongresu 590. - Jestem przekonany, bo stać nas na to, bo jesteśmy narodem zdeterminowanym i umiemy pracować, że o Podkarpaciu będzie się mówić jako o polskiej Bawarii - powiedział.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(65)
hmwdp
5 lata temu
robi co umie,a może mu wolno tylko zapowiadać.
Tadzio
5 lata temu
Duda żyje w swoim urojonym świecie
mike
5 lata temu
590 to lipa! firma polska a product robiony w szwjcarii na przyklad
Jarro
5 lata temu
Nie obiecywać, a najpierw wywiązać się z obietnic dzięki którym siedzi się gdzie się siedzi. Miej honor i podaj się do dymisji ! Takiej żenującej pRezydentury jeszcze nie było, a miało nie być już gorzej...
ferenc
5 lata temu
przypadkowy to człowiek o mentalności służącego i nie ma zielonego pojęcia o przedsiębiorczości ,może poza kręceniem z delegacjami,ale to raczej przedsiębiorczość szemrana.
...
Następna strona