Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Andrzej Duda na Kongresie 590 zapowiedział kolejne wsparcie dla biznesu. "Przedsiębiorczość dobrem Rzeczypospolitej"

Andrzej Duda na Kongresie 590 zapowiedział kolejne wsparcie dla biznesu. "Przedsiębiorczość dobrem Rzeczypospolitej"

Andrzej Duda chce, by Podkarpacie było "polską Bawarią" Fot. KPRP/Jakub Szymczuk
Andrzej Duda chce, by Podkarpacie było "polską Bawarią"

- Absolutna większość polskiego dobra narodowego wypracowywana jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa. (...) To przedsiębiorczość jest dobrem Rzeczypospolitej – mówił podczas otarcia Kongresu 590 prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział także kolejną ustawą o innowacyjności i zwrócił się do rządu o rozwiązania wspierające udzielanie kredytów przedsiębiorcom.

- Kongres pokazuje istotny obszar współpracy i woli tej współpracy między administracją a przedstawicielami szeroko pojętego biznesu. Zarówno firmy z różnym udziałem Skarbu Państwa, jak i te prywatne, są tym, co stanowi sól ziemi naszej gospodarki – przekonywał prezydent.

Zobacz też, jak zrealizowany ma zostać sztandarowy projekt prezydenta:


Zapowiedź nowej ustawy

Andrzej Duda przypomniał, że małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią ponad 95 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych i to one tworzą większość miejsc pracy w kraju. – Nasza przedsiębiorczość rozwija się od 30 lat niemal swobodnie i to ona jest największym dobrem Rzeczypospolitej - mówił. Wsparciem dla wspomnianego rozwoju ma być ogłoszenie przez Jarosława Gowina "drugiej ustawy innowacyjnej".

- Ona będzie zachęcą do tego, by podejmować ryzyko wdrażania nowych rozwiązań w zamian za korzystne rozwiązania podatkowe, za co dziękuję wicepremierowi Morawieckiego - dodał.

Może być lepiej

Głowa państwa, choć chwaliła i dziękowała ministrom, wbiła jednak niewielką szpilkę rządowi. - Wierzę, że można przygotować jeszcze lepsze prawodawstwo - rzucił. Zdanie można odczytać przynajmniej na kilka sposobów. Mógł mieć na myśli ułatwienia dla przedsiębiorców, bowiem kilka chwil wcześniej apelował do obecnych na kongresie przedstawicieli biznesu, by wskazywali politykom swoje wizje i potrzeby. Równocześnie nie sposób zapomnieć o sporze z Ministerstwem Sprawiedliwości i wyrażanych wielokrotnie krytycznych ocen pod adresem jakości ustaw, które miały reformować sądownictwo.

- Realizacja naszego projektu, z którym szliśmy do wyborów, zarówno ja, jak i PiS, ma pozwolić na rozwinięcie skrzydeł Polski, umożliwić rozwój gospodarczy w każdej części kraju. On ma wyrównać pod względem rozwojowym regiony, ponieważ niektóre były z niesprawiedliwych względów pomijane. Chodzi o to, by Polak miał rzeczywiste prawo swobodnego wyboru miejsca zamieszkania - tłumaczył Duda.

Polska Bawaria

Ilustracją tej wizji było ostatnie zdanie w wystąpieniu prezydenta, które padało już z ust wielu polityków. Także podczas zeszłorocznej edycji kongresu 590. - Jestem przekonany, bo stać nas na to, bo jesteśmy narodem zdeterminowanym i umiemy pracować, że o Podkarpaciu będzie się mówić jako o polskiej Bawarii - powiedział.

duda, rzeszów, jasionka, andrzej duda, kongres 590, polska bawaria
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
hmwdp
2017-11-28 09:31
robi co umie,a może mu wolno tylko zapowiadać.
Tadzio
2017-11-24 18:31
Duda żyje w swoim urojonym świecie
mike
2017-11-24 17:42
590 to lipa! firma polska a product robiony w szwjcarii na przyklad
Pokaż wszystkie komentarze (65)