Notowania

firma
02.04.2009 11:17

ARP da pieniądze firmom w tarapatach

Pięć miliardów złotych zostanie przeznaczone na pożyczki dla przedsiębiorstw borykających się z kłopotami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maica/iStockphoto)

Jak donosi _ Puls Biznesu _ Senat wprowadził poprawki do ustawy o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez skarb państwa oraz ustawy o Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki nim pomoc dla firm będzie mogła być udzielana także przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

ARP będzie mogła zaciągac kredyty i emitować obligacje gwarantowane przez państwo. Pozyskane tak pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla firm, które ucierpiały na skutek kryzysu.

_ Wsparcie mogą otrzymywać zarówno spółki prywatne, jak i państwowe z takich sektorów jak zbrojeniówka czy motoryzacja _ - czytamy w dzienniku.

Teraz musi to zatwierdzić Sejm. Poprawki zaakceptowała już komisja finansów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Firmy oszczędzają na prawnikach. Nie boją się ryzyka ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/firmy;oszczedzaja;na;prawnikach;nie;boja;sie;ryzyka,210,0,436690.html )
* [ 850 mln euro dla firm. Na e-usługi ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/850;mln;euro;dla;firm;na;e-uslugi,252,0,424444.html )
* [ Rządowe gwarancje rozruszają kredyty dla firm? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/rzadowe;gwarancje;rozruszaja;kredyty;dla;firm,35,0,422691.html )
Tagi: firma, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz