Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bankructwa firm w polsce
05.10.2016 09:24

Bankructwa firm w Polsce. Trzeci miesiąc z rzędu rośnie ich liczba

W ostatnich trzech miesiącach tego roku można się spodziewać wzrostu liczby upadłości w budownictwie, co prawdopodobnie potrwa kilka kwartałów. Jest to związane m.in. ze spadkiem publicznych inwestycji infrastrukturalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/www.BillionPhotos.com)

Trzeci miesiąc z rzędu rośnie liczba upadłości firm w Polsce. Z danych Euler Hermes wynika, że we wrześniu opublikowano informacje o bankructwie 86 przedsiębiorstw wobec 47 przed rokiem w tym samym czasie.

Od stycznia do końca poprzedniego miesiąca splajtowało 589 spółek, a analogicznym okresie 2015 roku - 574. Jest to wzrost o 3 procent.

Autorzy raportu zaznaczają, że problemy dotykają przede wszystkim handlu hurtowego, usług, ale też budownictwa, a wkrótce także zapewne transportu. W ich opinii, w ostatnich 3 miesiącach tego roku można się spodziewać wzrostu liczby upadłości w budownictwie, co prawdopodobnie potrwa kilka kwartałów. Jest to związane m.in. ze spadkiem publicznych inwestycji infrastrukturalnych.

Dodają, że w przypadku handlu hurtowego widać nowy problem: producenci coraz częściej docierają sami do odbiorców końcowych, pomijając hurtownie, co pogarsza i tak ich trudną sytuację.

Po 3 kwartałach, województwa centralne rozdzielają te, w których widać pogorszenie koniunktury - na wschodzie i na południowym zachodzie Polski.

Tagi: bankructwa firm w polsce, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-10-2016

czesiek111Polska w ruinie, zmieńmy nieudolną władzę. Tchórz Kłamczyński do aresztu domowego.

05-10-2016

gość serwisuidzie dobra zmiana, idzie.

05-10-2016

Sisi[QUOTE] Dodają, że w przypadku handlu hurtowego widać nowy problem: producenci coraz częściej docierają sami do odbiorców końcowych, pomijając … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)