Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bankructwa firm w polsce
10.05.2012 06:40

Bankructwa firm w Polsce. Zobacz najnowsze dane

W kwietniu upadłość ogłosiły 64 firmy. To o 13,5 procent mniej niż w marcu, ale 18,5 procent więcej niż w kwietniu 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(attator/iStockphoto)

W kwietniu upadłość ogłosiły 64 firmy. To o 13,5 procent mniej niż w marcu, ale 18,5 procent więcej niż w kwietniu 2011 roku - podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

- _ Mniejsza miesięczna skala upadłości ma przede wszystkim charakter sezonowy. Jak zwykle początek drugiego kwartału przynosi lekkie odreagowanie, po zwiększonej ilości wydanych przez sądy postanowień w sprawie ogłoszenia upadłości w marcu. Mniejszy niż w poprzednich miesiącach, bo 16-proc. udział w liczbie upadłości miały firmy jednoosobowe _ - napisano w komentarzu.

- _ W kwietniu z prowadzeniem indywidualnej działalności gospodarczej, najpopularniejszej formy prawnej wśród młodych przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, pożegnało się jedynie 10 osób. Było to aż 41 proc. mniej niż w marcu, w którym upadło 17 takich firm, oraz 17 proc. mniej niż w kwietniu 2011 r., kiedy upadło ich 12 _ - napisano w komentarzu.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyło 768 przedsiębiorstw. Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po kwietniu okazała się o 1,3 proc. wyższa od zanotowanej po marcu (758).

Czytaj więcej w Money.pl
Gwałtowny wzrost liczby bankructw w Polsce. Co się dzieje? Zobacz, jaki może mieć to wpływ na wzrost gospodarczy.
Tylu bankrutów nie było u nas od trzech lat Całą statystykę psuje branża budowlana. Jej płynność spadła, mimo inwestycji związanych z Euro 2012.
Tagi: bankructwa firm w polsce, firmy, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz