Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankructwa w Polsce. W czerwcu upadło 68 firm

0
Podziel się:

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyły 792 przedsiębiorstwa.

Bankructwa w Polsce. W czerwcu upadło 68 firm
(attator/iStockphoto)

W czerwcu upadło 68 firm, co oznacza spadek o 17,1 proc. wobec maja oraz wzrost o 6,3 proc. wobec czerwca 2011 roku - podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

- _ Z danych pochodzących z sądów gospodarczych wynika, że w czerwcu upadłość ogłosiło 68 firm oraz 7 osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej _ - napisała KUKE.

- _ W statystykach sądów gospodarczych w czerwcu pojawiła się wysoka liczba osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej ogłaszająca upadłość (z uwagi na charakter opracowania nie są one uwzględnione w poniższej analizie), podwyższającą ogólną liczbę upadłych podmiotów do 75 _ - dodano.

KUKE podała, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyły 792 przedsiębiorstwa.

- _ Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po czerwcu okazała się o 0,5 proc. wyższa od zanotowanej po maju (788). Przed rokiem, tj. w czerwcu 2011 r., roczna krocząca suma upadłości wynosiła 685 firmy. Wynik bieżący jest więc o 15,6 proc. gorszy _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj już płyną miliardy. Ma być jeszcze więcej W styczniu tego roku eksport z Polski wyniósł 10,86 mld euro. W całym roku ma wynieść 153,4 miliarda.
Gwałtowny wzrost liczby bankructw w Polsce. Co się dzieje? Zobacz, jaki może mieć to wpływ na wzrost gospodarczy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)