Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Będą kontrole szczepień wśród cudzoziemców

Będą kontrole szczepień wśród cudzoziemców

Być może wkrótce pracodawcy będą musieli zapewnić swoim pracownikom szczepienia ochronne
Być może wkrótce pracodawcy będą musieli zapewnić swoim pracownikom szczepienia ochronne

Ministerstwo Zdrowia wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowują wspólne rozporządzenie w sprawie kontroli szczepień wśród cudzoziemców. Narzuci ono nowe obowiązki na pracodawców.

W omawianym dokumencie może znaleźć się zapis, że przedsiębiorca, który przyjmuje obcokrajowca do pracy, musi zadbać o stan jego zdrowia. O takiej możliwości mówił na antenie radia RMF FM Jarosław Pinkas, czyli Główny Inspektor Sanitarny.

Jak pisaliśmy w money.pl, w tej chwili nie ma jasnych procedur w Polsce dotyczących sprawdzania szczepień pracowników przybywających z zagranicy.

- Problem jest, natomiast z tym problemem możemy sobie poradzić. O epidemii możemy mówić, kiedy nie radzimy sobie z problemem i rzeczywiście przerasta to nasze oczekiwania – stwierdził Pinkas, komentując aktualne problemy z liczbą zachorowań na odrę w Polsce.

Koszty epidemii odry liczyć będziemy w setkach milionów


 

Pinkas odniósł się także na temat działalności ruchu antyszczepionkowego. Skrytykował projekt Stop NOP, który chce, aby szczepienia były dobrowolne (Sejm skierował ten projekt do komisji zdrowia). – Jest to projekt niebezpieczny dla narodu – stwierdził. Podkreślił, że wszystkie szczepienia powinny być obowiązkowe i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. – Jesteśmy narodem, który kocha wolność, który nie znosi kolejnych praw, które odbierają jakoś im tę wolność – dodał jednak.

Czytaj też: Odra w Polsce. Pracodawcy winią procedury - te dopiero powstają


Jarosław Pinkas

Szef GIS wyjaśnił także, co powinny robić osoby, które miały kontakt z zakażonymi odrą. Pinkas powiedział, że tacy ludzie mają 72 godziny na zaszczepienie się przeciwko tej chorobie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

szczepienia
Czytaj także
Polecane galerie
Karol
2018-11-07 12:51
Ale to przeciez PiSowscy oslowie skierowali do prac w komisjach projekt ustawy, ktora dopuszcza dobrowolnosc szczepień.
Lewicowiec obserwator
2018-11-07 06:47
Na wjeździe do Polski winno się sprawdzać ,to nie są żarty.

Strona PORTALU zmieniona -jest SŁABIUTKA !!!
Bartek
2018-11-07 05:07
A jaki jest problem żeby wzorem branży spożywczej szczepienia były wymagane? Niech dołączają kopie karty szczepień do wniosku o zatrudnienie.
Pokaż wszystkie komentarze (8)