Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kazimierz gołojuch
22.05.2013 09:53

BGK przygotowuje nowy produkt poręczeniowy dla małych firm

Gwarancja de minimis zabezpiecza spłatę kredytu obrotowego, natomiast nie stanowi ona dotacji i nie wiąże się bezpośrednio z przekazaniem środków finansowych przedsiębiorcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Otnaydur/Dreamstime.com)

BGK wraz z regionalnymi funduszami poręczeniowymi oraz Krajową Grupą Poręczeniową przygotowuje nowy produkt gwarancyjny - podało Ministerstwo Gospodarki w odpowiedzi na poselską interpelację.

_ Równolegle BGK wraz z lokalnymi i regionalnymi funduszami poręczeniowymi oraz Krajową Grupą Poręczeniową przygotowuje wspólny produkt: portfelową linię gwarancyjną PLD PLUS: gwarancję PLD 60 proc. poręczenie funduszu 20 proc. Realizacja takiego rozwiązania pozwoli na zabezpieczenie kredytu obrotowego do 80 proc. _ - napisano w odpowiedzi na interpelację posła Kazimierza Gołojucha (PiS)

BGK dysponuje już instrumentem w formie portfelowej linii gwarancyjnej de minimis (PLD). Jak podał resort gospodarki limity gwarancji portfelowych wkrótce osiągną 10,4 mld zł i będą wzrastać.

Gwarancja de minimis to gwarancja udzielona w ramach programu dopuszczalnej pomocy publicznej na zabezpieczenie spłaty kredytu obrotowego udzielonego mikro-, małemu lub średniemu przedsiębiorcy (MŚP). Gwarancja de minimis zabezpiecza spłatę kredytu obrotowego, natomiast nie stanowi ona dotacji i nie wiąże się bezpośrednio z przekazaniem środków finansowych przedsiębiorcy.

Czytaj więcej w Money.pl
W grę wchodzą miliony. Skorzystały 432 firmy 432 średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw działających na terenie województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego skorzystało z preferencyjnych pożyczek i poręczeń.
Łatwiej o kredyt dla firmy. Nowe prawo Nowe przepisy mają zwiększyć dostęp małych i średnich firm do kredytów.
"Trzeba pomóc małym firmom rodzinnym" To nie korporacje, a mniejsze firmy potrzebują pomocy w finansowaniu rozwoju - tak uważają Prezydent i bankowcy.
Tagi: kazimierz gołojuch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz