Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bieńkowska chce ułatwić dostęp do unijnej kasy

0
Podziel się

Przedsiębiorcy mogą liczyć na trzy istotne zmiany w przepisach.

Bieńkowska chce ułatwić dostęp do unijnej kasy
(PAP/Tomasz Gzell)
bErllUXp

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ma już gotowy projekt rozporządzenia, które ułatwi wykorzystanie przez firmy funduszy z programów operacyjnych. Jak pisze _ Puls Biznesu _, przedsiębiorcy mogą liczyć na trzy istotne zmiany w dotychczasowych przepisach.

Pierwsza to podniesienie kwoty, jaką na poczet projektu przedsiębiorca może zabezpieczyć wekslem in blanco do 10 milionów złotych wartości dofinansowania projektu. Dotychczas kwota ta wynosiła 4 miliony złotych. Wszystkie wydatki powyżej tej kwoty dotąd pokrywano z gwarancji bankowych lub poprzez zabezpieczenie hipoteczne.

Druga zmiana dotyczy progu, od którego będzie wymagane tzw. twarde zabezpieczenie, a więc na przykład gwarancje bankowe. Dotąd wymagano, aby firma ubiegająca się o grant przedstawiała twarde zabezpieczenie na całą kwotę uzyskaną z funduszy unijnych. Teraz ma się to zmienić i wystarczy, że gwarancje bankowe zabezpieczą jedynie kwotę zaliczki, a nie całej subwencji.

bErllUXr

Będzie też trzecie ułatwienie. Minister Bieńkowska chce, aby firmy miały możliwość uzyskania refundacji na koszty poniesione w związku z zapewnieniem gwarancji bankowych dla projektu.

bErllUXS
fundusze
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)