Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestowanie
21.07.2008 15:00

Chcesz robić biznes w Azji? Unia pomoże

Polskie firmy mogą starać się o udział w drugiej edycji programu EU Gateway.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ruszyła druga edycja organizowanego przez Komisję Europejską programu ,,EU Gateway". Ma on pomóc europejskim firmom inwestować na rynkach Japonii i Korei Południowej.

W ramach EU Gateway w ciągu najbliższych sześciu lat zorganizowanych zostanie 30 tygodniowych misji biznesowych w Japonii oraz 15 w Korei. W każdej misji do Korei weźmie udział 30, a do Japonii 40 przedsiębiorców.

Program ma pomóc w nawiązaniu kontaktów biznesowych, rozwoju współpracy między firmami oraz lepszemu zrozumieniu specyfiki azjatyckich rynków.

_ - W obecnej edycji programu ,,EU Gateway" liczymy na aktywny udział firm z Europy Środkowej, w tym w szczególności z Polski _ - podkreśla Cyprian Zielonka z Deloitte, koordynator programu ,,EU Gateway" w Polsce.

Kto może starać się o wyjazd Przedsiębiorstwa mające siedzibę w Unii Europejskiej i działające na rynku przynajmniej od pięciu lat.

Jak wziąć udział w programie?

By wziąć udział w misji, należy wejść na stronę www.eu-gateway.eu i przejść dwustopniowy proces rekrutacji.

W pierwszym etapie firma przedstawia swoje zainteresowania a organizator decyduje, czy odpowiada ona definicji danego sektora._ (patrz ramka niżej) _

| KOGO OBEJMUJE EU GATEWAY? |
| --- |
| EU Gateway skierowany jest do firm z sektorów: technologie budowlane, technologie medyczne, technologie związane z energią i środowiskiem, technologie informatyczne i komunikacyjne oraz projektowanie mody i projektowanie wnętrz. |

Jeśli firma przejdzie pomyślnie weryfikację, otrzymuje maila z hasłem i może wypełnić aplikację. Z nadesłanych aplikacji organizator wybierze uczestników, biorąc pod uwagę takie czynniki jak: wielkość firmy, jej zasoby oraz wyniki finansowe. Duże znaczenie będzie miał fakt wcześniejszych inwestycji firmy poza granicami Polski.

To już druga edycja programu. Pierwsza odbyła się w latach 1994- 2007 i wzięło w niej udział ponad 2400 firm._ _

*Ile to kosztuje? *

Uczestnictwo w przedsięwzięciu nie jest darmowe. - _ Komisja Europejska uważa, że partycypacja w kosztach jest konieczna, by przedsiębiorcy potraktowali projekt poważnie, a nie jak egzotyczną wycieczkę _ - mówi Cyprian Zielonka.

Organizatorzy zapewniają dofinansowanie do kosztów hotelu, za jeden pokój, do tysiąca euro, oraz pokrywają 80 procent kosztów związanych z usługami dodatkowymi, takimi jak np. zatrudnienie tłumacza czy doradcy prawnego, do kwoty 1600 euro. Przelot, ubezpieczenie oraz wszelkie koszty dodatkowe pokrywają przedsiębiorcy.

Tagi: inwestowanie, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, unia, zarządzanie, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz