Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co daje faktoring eksportowy

0
Podziel się:

Przedsiębiorcy czasem obawiają się pozyskiwania zagranicznych kontrahentów. Pomocny może być faktoring eksportowy.

Co daje faktoring eksportowy
(endopack/iStockphoto)

Przedsiębiorcy czasem obawiają się pozyskiwania zagranicznych kontrahentów, bojąc się trudniejszej do kontrolowania niepewności. Narzędziem zabezpieczającym transakcję może okazać się faktoring eksportowy.

Dzięki niemu przedsiębiorca uzyskuje dostęp do wygodnego źródła stałego finansowania, opartego na własnych przychodach ze sprzedaży dóbr lub usług zagranicą. Co ważne, rozliczenia są prowadzone w walucie rozliczeń z zagranicznym odbiorcą, co – biorąc pod uwagę natychmiastową wypłatę środków – znacznie ogranicza ryzyko kursowe. Finansowanie udzielane jest bez konieczności przedstawiania trwałych zabezpieczeń, spełnienia zaostrzonych kryteriów bankowych i zbędnych formalności.

- _ Faktor, który działa w skali globalnej, ma stosowne doświadczenie oraz wiedzę by służyć kompetentną radą _ – tłumaczy Krzysztof Kuniewicz, zarządzający firmą Bibby Financial Services, korzystającą z wieloletniego, brytyjskiego know-how.

- _ Z obserwacji działań naszych klientów wysyłających swoje towary wynika także, że część z nich skokowo zwiększa swoja sprzedaż do odbiorców z krajów UE. Może to oznaczać że firmy wykorzystały nisze rynkowe po lokalnych dostawcach, którzy bardziej ucierpieli w związku z kryzysem. Polskie firmy wchodząc na miejsce swoich dawnych konkurentów mają szanse znacząco i trwale wzmocnić swoja pozycję w Unii _ - dodaje.

W 2010 roku import w Polsce wzrósł o 22,6 procent natomiast eksport o 20,1 procent. Rekordowy pod względem eksportu okazał się także styczeń, co jednak w dużej mierze było wynikiem podwyżki VAT wprowadzonej na przełomie roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t115552.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/faktoring;powinien;na;siebie;zarabiac,211,0,802515.html) Faktoring powinien na siebie zarabiać Inteligentnie wykorzystana usługa faktoringowa może przynieść konkretne zyski przedsiębiorstwu oraz znacznie poprawić relacje z klientami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t34785.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/jak;rozliczac;firmowe;spotkania;i;prezenty,104,0,744296.html) Jak rozliczać firmowe spotkania i prezenty? Upominki można wliczyć w koszty, ale powinny być oznakowane logo firmy, znakami towarowymi itp.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksport;rosnie;wolniej;od;importu,139,0,734091.html) Eksport rośnie wolniej od importu W październiku wysłano zagranicę o 16,3 proc. towarów niż przed rokiem. Przywieziono o 19,8 proc. więcej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)